Лідскія тэатральныя сустрэчы




Дата канвертавання15.11.2017
Памер41.2 Kb.
29-30 красавіка у Палацы культуры горада Ліды адбудзецца абласны фестываль народных тэатральных калектываў “Лідскія тэатральныя сустрэчы”

Уваход вольны.

Запрашаем лідчан і гасцей горада на фестываль!



П Р А Г Р А М А
29 красавіка 2017г.





11:30

вялікая сцэна

Урачыстае адкрыццё фестывалю






12:00 - 12:40

малая сцэна

12:50 – 13:40



вялікая сцэна

13:50 – 14:50



малая сцэна

14.50 – 15:50


15:50 – 16:10

малая сцэна

16:20 – 16:50



вялікая сцэна

17:00 – 17:25



малая сцэна

Спектакль “Калі гадзіннік прыпыняе ход” па матывах казкі Рыхарда фон Фолькмана і прытчаў.

Выконвае народны лялечны тэатр “Батлейка” сектара культуры і дасуга “Залескі Дом культуры” ДУК “Смаргонскі раённы цэнтр культуры”.

Мастацкі кіраўнік - Несцюрына Таццяна Уладзіміраўна
Спектакль “Найдаражэйшае, што ёсць у мяне” па п’есе Т. Ламонавай “Славаю апантаны”.

Выконвае народны драматычны тэатр ДУ “Палац культуры горада Ліды”.

Мастацкі кіраўнік - Сільчанка Ірына Мікалаеўна
Спектакль па п’есе Леапольда Радзевіча “Збянтэжаны Саўка”.

Выконвае народны драматычны тэатр аддзела культуры і вольнага часу “Астрынскі Дом культуры і тэатральнай творчасці” ДУК “Шчучынскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”.

Мастацкі кіраўнік – Атарык Аксана Паўлаўна
Перапынак
Спектакль “Патрыкей” па матывах народнай казкі “Ліса Патрыкееўна” і сярэднявечнай гісторыі пра князя Патрыкея.

Выконвае лялечны тэатр “Батлейка” аддзела рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУ “Лідскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”.

Мастацкі кіраўнік – Вашкевіч Ірына Іванаўна
Cпектакль па п’есе Алега Козырава “Под маской”.

Выконвае народны драматычны калектыў аддзела культурна-масавай і асветніцкай работы аг. Трабы ДУК “Іўеўскі цэнтр культуры і вольнага часу”.

Мастацкі кіраўнік – Калышка Міхаіл Станіслававіч
Спектакль “Чайка Джонатан” па матывах аповесці Рычарда Баха “Чайка по имени Джонатан Ливингстон”.

Выконвае народны тэатр “Бераг” філіяла “Мінойтаўскі культурна-дасугавы цэнтр” ДУ “Лідскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”.

Мастацкі кіраўнік – Чайко Святлана Іванаўна





17:35 – 18:35 вялікая сцэна

18:35


Спектакль “Сон маленького бездельника” па матывах п’есы Андрэя Ткачэнкі, Святланы Канавалавай “Салон Паранормальных Явлений”.

Выконвае народны тэатр “Памфлет” ДУК “Свіслацкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”.

Мастацкі кіраўнік – Саляхава Тамара Іванаўна
Падвядзенне вынікаў першага дня фестывалю.







30 красавіка 2017г.




10:00 – 11:15 вялікая сцэна



Спектакль па п’есе Марка Камалецці “Ох ужо гэта Ганна!”.

Выконвае народны тэатральны калектыў ДУ “Мастоўскі раённы цэнтр культуры”.

Мастацкі кіраўнік – Гаўрылава Валянціна Мікалаеўна







11:25 – 12:00

малая сцэна

Спектакль па п’есе Валянціна Краснагорава “Женская доля”.

Выконвае народны драматычны тэатр філіяла “Абухаўскі Цэнтр культуры” ДУК “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр”.

Мастацкі кіраўнік – Курыленка Сяргей Уладзіміравіч




12:10 – 13:10


вялікая сцэна

Спектакль “Леденцы с перцем” па апавяданнях Аркадзя Бухава.

Выконвае народны эксперыментальны тэатр-студыя “Бачонак” ДУ “Гродзенскі гарадскі цэнтр культуры”.

Мастацкі кіраўнік – Дудзінская Альма Стасеўна





13:10-14:10

Перапынак





14:10 – 15:10

малая сцэна

Майстар-клас па майстэрству акцёра і рэжысёра.

Мішчанчук У.А. – Заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь, дэкан тэатральнага аддзялення УА “Беларуская акадэмія мастацтваў”, вядучы майстар сцэны Тэатра-студыі кінаакцёра Нацыянальнай кінастудыі “Беларусьфільм”, прафесар.

Прабадзяк В. М. - вядучы майстар сцэны, артыст ДУК “Гродзенскі абласны тэатр лялек”, “Гродзенскі абласны драматычны тэатр”.





15:10 – 16:10

малая сцэна

Спектакль па п’есе Аляксея Дударава “Чорная панна Нясвіжа”.

Выконвае народны драматычны тэатр ДУК “Ашмянскі раённы Цэнтр культуры”.

Мастацкі кіраўнік – Спірыдонава Людміла Васільеўна


Л.Радзевіч. “Збянтэжаны Саўка”

16:20-17:00 вялікая сцэна

Імправізацыя па апавяданнях Антона Паўлавіча Чэхава “Шуточная любовь”.

Выконвае народны маладзёжны музычна-драматычны тэатр “Гарадзенская Надзея” ДУ “Гродзенскі гарадскі цэнтр культуры”.

Мастацкі кіраўнік – Саладуха Алег Аляксандравіч





17:00

вялікая сцэна

Падвядзенне вынікаў другога дня фестывалю.

Узнагароджанне пераможцаў фестывалю.



Закрыццё фестывалю.















База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка