Мэта: на аснове сумеснай дзейнасці ўсіх удзельнікаў педагагічнага працэсу садзейнічаць развіццю асабістых якасцей навучэнцаў, іх творчага патэнцыялу, фарміраванню здаровага ладу жыцця. Задачы




Дата канвертавання19.11.2017
Памер274.11 Kb.
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар школы

__________Т.К.Кальчынская

“____”___________ 2017 г.


План

правядзення шостага дня тыдня — суботы

ДУА "Нарацкая сярэдняя школа №1" 2017-2018 н.г.
Мэта: на аснове сумеснай дзейнасці ўсіх удзельнікаў педагагічнага працэсу садзейнічаць развіццю асабістых якасцей навучэнцаў, іх творчага патэнцыялу, фарміраванню здаровага ладу жыцця.

Задачы:


  • арганізацыя еольнага часу дзіцяці;

  • стымуляванне ініцыятывы, самастойнасці навучэнцаўу арганізацыі розных еідаў дзейнасці;

  • павышэнне актыўнасці фізкулыпурна-аздараўленчай і спартыўна-масавай работы;

  • арганізацыя карыснай занятасці школьнікаў у шосты дзень, умацаванне сувязі з бацькамі, установамі дадатковай адукацыі, соцыумам.



Дата

Назва дня

Мерапрыемствы

Удзель

нікі


Адказныя

02.09

Дзень беларускага пісьменства

Свята “”Вясёлка дзяцінства”

Паказ фільма “500 гадоў – гісторыя кнігадрукавання ў Беларусі” да Дня беларускага пісьменства

Футбол


2- 5 кл.

8 - 10 кл.


6 – 9 кл.

Харужая Т.А.

Мена-Марын А.Ч.


Кумішча А.С.

09.09

Дзень здароўя


Асенні л/атл крос

Кросавыя дыстанцыі згодна ўзросту

“Будзь здаровы” – падарожжа па каралеўству “Здароўе”

Вясёлыя эстафеты на вуліцы



1- 11кл.
.
6-7 кл.
2-5 кл.

Блажэвіч Г.А.

Кумішча А.С.

Гіль А.З.

Кл.кіраўнікі

Харужая Т.А.
Гіль А.З.


16.09

Дзень працы

Удзел у раённым Дні здароўя

Поле цудаў "Нашы прафесіі"

Працоўны дэсант на школьны агарод

Аперацыя “Чысціня”

Спартландыя “Паласа перашкод”

Аперацыя "Абеліск"



2 – 4 кл.


5- 9 кл.

3-4 кл.



Кумішча А.С.
Харужая Т.А.
Класныя кіраўнікі

Гіль А.З.

Харужая Т.А.


23.09

Дзень восені

Свята “Залатыя фарбы восені”

Конкурс-выстава асенніх букетаў “Цуды восені”

Спаборніцтвы па піянерболу

“Ты прыйшоў у бібліятэку…” пасвячэнне ў чытачы навучэнцаў 2-га класа

Вечарына “Асенні калейдаскоп”

Экскурсія “Восень-прыгажуня”

Экскурсія ў музей Максіма Танка

Спаборніцтвы па валейболу



1- 4 кл.
1 – 4 кл.

7- 8 кл.


2 кл.
8-11 кл.
6 кл.
5-6 кл.
5-6 кл.

Харужая Т.А.
Класныя кіраўнікі

Мена-Марын А.Ч.

Жалубоўскі С.Г.

Дач А.Н.


Блажэвіч Г.А.

Купрэвіч Л.А.


Кумішча А.С.

30.09

Дзень добрых спраў

Віншаванні

настаўнікаў-ветэранаў з

Днём настаўніка

Акцыя "Дом без

адзіноты"

Спаборніцтвы па валейболу

Конкурс малюнкаў “Летні адпачынак”

Экскурсія ў г.Брэст



БРПА
7-8 кл.
2 кл.

10-11 кл.



Харужая Т.А.

Класныя кіраўнікі

5-9 класаў

Класныя кіраўнікі

Гіль А.З.
Фешчанка В.Г.

Жалубоўскі С.Г.

Куцкевіч Ж.Я.


07.10

Дзень сустрэчы з бацькамі

Агульнашкольны бацькоўскі сход

Спаборніцтвы па валейболу

Наведванне басейна


Бацькі

6 кл.


Блажэвіч Г.А.

Класныя кіраўнікі

Дач А.Н.


14.10

Дзень здароўя

“У здаровым целе здаровы дух!”




Кіданне мяча 150г. з месца, чаўночны бег

Кіданне мяча 150г. з разбегу, чаўночны бег

“Я здароўе берагу – сам сабе дапамагу” – гульня-віктарына

Сустрэча “Ад усмешкі матулі цэлы свет сагрэты”

Вечарына " Мама —

слова дарагое"

Конкурс малюнкаў “Мая мамачка”

Экскурсія ў лес “Гукі восені”



1- 4 кл.

5-11 кл.
5- 8 кл.

Матулі

1 – 11 кл.



8 - 11 кл.
1- 4 кл.
2 кл.

Кумішча А.С.

Гіль А.З.

Блажэвіч Г.А.

Мена-Марын А.Ч.


Блажэвіч Г.А.

Харужая Т.А.

Лях А.І.
Куцкевіч Ж.Я.
Класныя кіраўнікі
Фешчанка В.Г.


21.10

Дзень прафесіянальнай арыентацыі

Падарожжа па

прафесіях ад "А" да"Я".

Гутарка за круглым

сталом "Прафесіі

сённяшняга дня"

Спаборніцтвы па міні-футболу

Конкурс малюнкаў

"Прафесія майго таты"”

Экскурсія ў г.Маладзечна

Наведванне басейна



2 – 4 кл.
8 – 11 кл.

5-8 кл.
2 - 4 кл.


5-9 кл.

7 кл.


Харужая Т.А.
Зявалка А.У.

Кумішча А.С.


Класныя кіраўнікі
Жалубоўскі С.Г.

Працко І.І.



28.10

Дзень бяспекі

Конкурс малюнкаў

"Бяспечная праца маіх бацькоў"

Конкурсная праграма

"Мы — выратавальнікі"

Забаўляльна-

пазнавальная гадзіна

"Дазваляецца -

забараняецца"

“І дома, і ў школе - заўсёды наперадзе” – гульня-віктарына

Спартландыя “Вясёлыя старты”

Вечарына “Што? Дзе? Калі?”

Наведванне басейна



1- 5кл.

5-7кл.


2 - 4 кл.

4-5 кл.
1-4 кл.


8-11 кл.
6 кл.

Міронава М.Г.

Класныя кіраўнікі


Далінкевіч У.Г.

Харужая Т.А.

Мена-Марын А.Ч.

Гіль А.З.


Працко І.І.
Купрэвіч Л.А.

04.11

Беларусь мая сінявокая

Віктарына “Як мы ведаем Беларусь”

Гульня-вандроўка “Па Белалусі”

Спаборніцтвы па шашках

“Здароваму ўсё здорава” – займальна-пазнавальная гадзіна

Наведванне басейна


2- 4 кл.

5 – 7кл.
5- 9 кл.


7 – 8 кл.
9 кл.

Яцына Г.В.

Харужая Т.А.


Гіль А.З.
Мена – Марын А.Ч.

Жалубоўскі С.Г.



11.11

Дзень здароўя

“Рэкорды школы”



Віс на сагнутых руках, падыманне тулава за 30сек., скачок у даўжыню з месца

Падцягванне, падыманне тулава за 1 мін., скачок у даўжыню з месца

“Кідай курыць!” гутарка


1 – 4 кл.

5 – 11 кл.

8-9 кл.


Блажэвіч Г.А.

Кумішча А.С. Навіцкі А.Г.

Класныя кіраўнікі

Мена – Марын А.Ч.



18.11

Дзень дзіцяці

Вясёлыя эстафеты

Спаборніцтвы па шахматах

Конкурс малюнкаў

"Мае мары"

Тэматычная прававая

дыскатэка "Правы

моладзі"

Наведванне басейна

“Сто забаў для сяброў” – гульнёвая праграма


2 кл.
7 - 11 кл.
5-7 кл.
8-11кл.
5 кл.

3-5 кл.



Фешчанка В.Г.
Кумішча А.С.
Класныя кіраўнікі
Лях А.І.
Міронава М.Г.

Харужая Т.А.



25.11

Дзень дзіцячай кнігі

Гульня-віктарына “Цветик - семицветик” Гульня “У гасцях у Лесавіка”

Спартландыя “Кліч джунгляў”

“Свет прафесій” – гульня-падарожжа

Наведванне басейна



2 - 4 кл.
6 кл.

1-4 кл.
6-7 кл.

11 кл.


Харужая Т.А.
Дач А.Н.

Гіль А.З.

Мена-Марын А.Ч.
Гіль А.З.


02.12

Дзень барацьбы са

СНІДам


Пазнавальная гадзіна

"Што такое СНІД"

Конкурс плакатаў "Спыніць СНІД" Тэматычная дыскатэка

"Я выбіраю здароўе"

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

“СНІД не спіць” дзелавая гульня



2- 4 кл.
5- 11кл.
8 - 11 кл.
7-8 кл.
9 кл.

Яцына Г.В.
Харужая Т.А.
Гіль А.З.
Кумішча А.С.
Мена-Марын А.Ч.

09.12

Дзень здароўя

“Залатая скакалка”



Скачкі са скакалкай за 30 сек

Скачкі са скакалкай за 1 хвіліну



1 – 4 кл.
5 – 11 кл.


Блажэвіч Г.А.

Кумішча А.С. Навіцкі А.Г.

Класныя кіраўнікі


16.12.

Дзень казкі

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

Віктарына “Падарожжа ў казку”

Конкурсная праграма “Казка, ў госці прыходзь!”

Наведванне басейна

Экскурсія ў парк “Першыя крокі зімы”


9-10 кл.
5 - 7кл.
2 – 4 кл.

10 кл.
2 кл.



Гіль А.З.

Працко І.І.

Харужая Т.А.
Кумішча Н.А.

Куцкевіч Ж.Я.


Фешчанка В.Г.

23.12.

Дзень падрыхтоўкі да навагодніх свят

Рэпетыцыі навагодніх ранішнікаў.
Работа майстэрні Дзеда Мароза

“Лёд” квэст

Спаборніцтвы па футзалу


10 кл

7 кл.


8 кл.
2 – 6 кл.

5-6 кл.


5-6 кл.

Куцкевіч Ж.Я.

Купрэвіч Л.А.

Харужая Т.А.

Працко І.І.

Класныя кіраўнікі

Мена-Марын А.Ч.

Кумішча А.С.


30.12

Дзень сямейнага свята

Рухомыя гульні на свежым паветры

Поле цудаў «Да нас ідзе Новы год»

Сямейнае свята “Сустракаем Новы год”

Спаборніцтвы па футзалу



2 – 4кл.
5 – 7 кл.
Бацькі і дзеці

7-8 кл.


Харужая Т.А.
Міронава М.Г.
Бацькі
Гіль А.З.

06.01

Дзень калядных сустрэч

“Да нас прыйшла Каляда” – тэатральная пастаноўка

Спаборніцтвы па футзалу



5-8 кл.

9-10 кл.


Харужая Т.А.

Мена-Марын А.Ч.


Кумішча А.С.

13.01

Дзень здароўя

“Лыжныя гонкі”



Дыстанцыя 400м

Дыстанцыя 800м

Дыстанцыя 1000м

Вечар “Сустракаем стары Новы год”

“Падарожжа па казках” літаратурная віктарына

Азбука здароўе “Вітаміны з градкі”



1 - 4 кл.

5 – 8 кл.

9 - 11 кл.
8 – 11 кл.

2-4 кл.
5-6 кл.



Блажэвіч Г.А.

Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С. Класныя кіраўнікі

Жалубоўскі С.Г.


Мена-Марын А.Ч.

Харужая Т.А.



20.01

Дзень вольных

зносін

Спартландыя “Наш вясёлы, хуткі мяч”

Падарожжа "У дзікую прыроду"

Гульня "Шчаслівы выпадак"

Гульня-падарожжа “Там, на неведомых дорожках”

Наведванне басейна

Віктарына “Па краінах і кантынентах”



1-4 кл.
5 – 6 кл.


7- 8 кл.
2 – 4 кл.
5 кл.

6 кл.


Гіль А.З.


Харужая Т.А.
Працко І.І.
Дунец Г.З.
Міронава М.Г.

Дач А.Н.


27.01

Дзень правіл дарожнага руху

“Усё пачынаецца з сям’і” – гадзіна адкрытых думак

Піянербол

Школьная алімпіяда па правілах дарожнага руху

Віктарына “Красный, жёлтый, зеленый”

Вечар “Таццянін дзень”


7 кл.

7-8 кл.
5 – 8 кл.


2 – 4 кл.

8 – 11 кл.



Мена- Марын А.Ч.

Кумішча А.С.


Далінкевіч У.Г.

Харужая Т.А.


Куцкевіч Ж.Я.

03.02

Дзень сустрэчы з выпускнікамі

Спаборніцтвы па баскетболу

Вечар сустрэчы з выпускнікамі "Сустрэча з дзяцінствам"

Наведванне басейна

Гульня “Весёлый базар”

Наведванне басейна


5-6 кл.

11кл.


3 – 6 кл.

7 кл.


Гіль А.З.

Блажэвіч Г.А.

Гіль А.З.
Харужая Т.А.

Купрэвіч Л.А.



10.02

Дзень здароўя

“Хуткі мяч”



Рухомая гульня “Снайперы”

Піянербол

Валейбол

“Казачныя жывёлы” – эрудыт-лато

Экскурсія “Рака Малінаўка – мясцовы водны аб’ект”

Майстар-клас настаўніка фізічнай культуры



1-4 кл.
5-8 кл.

9 – 11 кл.


4-5 кл.
6 кл.
5-8 кл.

Блажэвіч Г.А. Кумішча А.С.

Навіцкі А.Г.

Кл.кіраўнікі

Мена-Марын А.Ч.


Дач А.Н.

Кумішча А.С.



17.02

Дзень святога Валянціна

Конкурсная праграма "Валянцінаў дзень" Конкурсная праграма "Лепшая пара"

Вечарына "3 Днём святога Валянціна"

Спаборніцтвы па баскетболу


2 – 4 кл.
5 – 7 кл.
8 – 11 кл.
7-8 кл.


Харужая Т.А.

Міронава М.Г.


Працко І.І.
Кумішча А.С.


24.02

Дзень абаронцы Айчыны

Вечарына "Абаронца Айчыны" (спартыўнае) Спартыўнае свята "Наперад, хлопчыкі!"

Конкурс "Рыцарскі турнір"

Прэзентацыя “23 лютага – Дзень абаронцаў Айчыны

Наведванне басейна



9-11 кл.

1-4 кл.
5-6 кл.


6-7 кл.
4 кл.

Навіцкі А.Г.

Гіль А.З.


Харужая Т.А.

Мена-Марын А.Ч.


Яцына Г.В.

03.03

Дзень жанчын

Агульнашкольна бацькоўскі сход

Святочны канцэрт “Мілым дамам”

Спаборніцтвы па баскетболу

Міс школы

Вечар “З Днем жанчын”


бацькі
2 – 8 кл.
9 -10 кл.
5 – 7 кл.

8 – 11 кл.



Блажэвіч Г.А.

Зявалка А.У.

Далінкевіч У.Г.

Харужая Т.А.

Кумішча А.С..
Харужая Т.А.

Жалубоўскі С.Г.



10.03

Дзень здароўя

“Моладзь выбірае спорт”



Згінанне і разгінанне рук ва ўпоры лежачы, нахіл наперад з зыходнага становішча седзячы на падлозе

“Тваё жыццё – твой выбар” - дыспут



1 – 11 кл.

8-9 кл.


Блажэвіч Г.А.

Навіцкі А.Г.

Кумішча А.С.

Класныя кіраўнікі

Мена- Марын А.Ч.


17.03

Дзень вады

Гульня "Падарожжа ў царства Вадзяніка" Наведванне басейна санаторыя "Белая Русь" Экалагічны калейдаскоп “Прырода Беларусі”

Спартыўнае свята "Наперад, дзяўчынкі!”

Наведванне басейна


2 - 4 кл.

8-9 кл


5 - 7 кл.
2-4кл.
10 кл.

Фешчанка В.Г.
Жалубоўскі С.Г.

Працко І.І.

Дач А.Н.
Гіль А.З.
Куцкевіч Ж.Я.


24.03

Дзень

“Знаёмы незнаёмец-веласіпед”



Спаборніцтвы па футзалу

Наведванне басейна

Велатурнір “Знаёмы незнаёмец-веласіпед”

“Скарб” – квэст



8-10 кл.

7 кл.
2 – 9 кл.

6-7 кл.


Кумішча А.С.
Купрэвіч Л.А.

Далінкевіч У.Г.

Класныя кіраўнікі

Мена- Марын А.Ч.




31.03

Дзень смеху

Свята “Юмор лечит, а зло колечит”

Спаборніцтвы па піянерболу

Наведванне басейна

Экскурсія ў г.Мінск

Вераб’іная дыскатэка


2 - 4 кл.

5- 6 кл.


6 клас

7-11 кл.


1-5 кл.

Харужая Т.А.
Гіль А.З.
Дач А.Н.

Класныя кіраўнікі



07.04

Дзень бяспекі

Спаборніцтвы юных выратавальнікаў

Гульні на свежым паветры

Спаборніцтвы па міні-футболу

Наведванне басейна

“Помнікі кнігам” - прэзентацыя


5-11 кл.
1- 4 кл.
7 – 8 кл.
9 кл.

5-6 кл.


Далінкевіч У.Г.
Харужая Т.А.
Кумішча А.С.
Куцкевіч Ж.Я.

Мена- Марын А.Ч.




14.04

Дзень здароўя.

Л/А крос (вясенні)



Дыстанцыя 400 м

Дыстанцыя 800м

Дыстанцыя 1000м

Літаратурны конкурс “Гарры Поттэр і кампанія”



1- 4кл.

5-8 кл.


9-11кл.

7-8 кл.


Блажэвіч Г.А.

Кумішча А.С.

Гіль А.З.

Мена- Марын А.Ч.




21.04

Дзень спаборніцтваў

Спаборніцтвы юных інспектароў дарожнага руху

Спартландыя “У здаровым целе- здаровы дух”



5-11 кл.

1-4 кл.



Далінкевіч У.Г. Навіцкі А.Г.
Гіль А.З.

28.04

Дзень працы

Міні-футбол

Аперацыя "Школьнаму двару - чысціню"

Экскурсія “Назіранне за птушкамі”

Экскурсія ў ААТ “Нарачанская ніва - 2004”



9-11 кл.
7 – 11 кл.
6 кл.
4 кл.

Кумішча А.С. Класныя кіраўнікі

Дач А.Н.
Яцына Г.В.



05.05

Дзень памяці


Бег на кароткія дыстанцыі

Наведванне яўрэйскай брацкай магілы

“У краіне “Сімволіка” - віктарына

Акцыя “Абеліск”

Экскурсія ў Мядзельскі музей


2- 4 кл

1 – 3 кл
8 – 9 кл.

БРПА

5-7 кл.


Гіль А.З.
Кл.кіраўнікі

Мена – Марын А.Ч


Харужая Т.А.

Класныя кіраўнікі



12.05

Дзень здароўя

“Хутчэй, вышэй, мацней”




Скачок у даўжыню з месца, бег 30м

Скачок у даўжыню з разбегу, бег 60м

Скачок у даўжыню з разбегу, бег 100м


1 – 4 кл.
5 – 8 кл.

9 – 11 кл.




Кумішча А.С.

Гіль А.З.

Блажэвіч Г.А.

Кл.кіраўнікі




19.05

Дзень сям’і

Кідкі мяча 150 г.

Конкурс малюнкаў на асфальце

Сямейны велапаход на возера Мядзельскае

Экскурсія ў г.Мінск


“Дарожны марафон” – гульня-віктарына

5 – 7 кл.

1 – 4 кл.


9 кл.

Бацькі


1 – 5 кл

Бацькі
4-5 кл.





Кумішча А.С.

Харужая Т.А.


Жалубоўскі С.Г.
Класныя кіраўнікі
Мена- Марын А.Ч.

26.05

Дзень гульняў

Кідкі мяча 150г.

“Краіна казак” віктарына

Гульня “Поле цудаў”

Футбол


Гульня “Шчаслівы выпадак”


8 – 10 кл.
6 кл.

5-7 кл.


8-10 кл.

8 кл.


Гіль А.З.

Дач А.Н.


Міронава М.Г.

Кумішча А.С.



Працко І.І.



База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка