Траецкі карагод на Веткаўшчыне




Дата канвертавання18.11.2017
Памер54.42 Kb.
ВЫНІКІ

VII адкрытага раённага свята фальклора

"Траецкі карагод на Веткаўшчыне" 4.06.2017 г.
На падставе палажэння конкурсу ў рамках свята і вырашэнем журы былі вызначыны пераможцы па намінацыям:
Намінацыя "ФАЛЬКЛОРНЫЯ КАЛЕКТЫВЫ" (узрастковая група – дарослая)

1 месца - Народны фальклорна-этнаргафічны калектыў “Стаўбунскія вячоркі”, кіраўнік Парашчанка Святлана (Стаўбунскі сельскі дом культуры дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі цэнтр культуры і народнай творчасці »);

2 места - Фальклорны ансамбль “Спадчына”, кіраўник Маскалёва Раіса

(Установа “Урыцкі рэгіянальны цэнтр культуры і вольнага часу Гомельскага раёна”);

3 месца - Народны фальклорны ансамбль “Рэчанька”, кіраўнік Болбасава Антаніна (Старасельскі сельскі дом культуры дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі цэнтр культуры і народнай творчасці»).
Намінацыя "ФАЛЬКЛОРНЫЯ КАЛЕКТЫВЫ" (узрастковая група – дзіцячая)

1 месца - Абразцовы фальклорны ансамбль “Рудабельскія зорачкі”, кіраўнік Дульская Вольга (Дзяржаўная ўстанова культуры “Акцябрскі цэнтр вольнага часу”).


Намінацыя " ФАЛЬКЛОР (СОЛЬНЫЯ СПЕВЫ)" (узрастковая група – дарослая)

1 месца - Кадетава Наталля (Гомельскі філіял дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый імя Ф.Р. Шклярава”);

2 месца - Марцян Валянціна (Стаўбунскі сельскі дом культуры дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі цэнтр культуры і народнай творчасці »);

2 месца - Шыпкоў Віктар (Гомельскі філіял дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый імя Ф.Р. Шклярава”).

3 месца - Грузенкова Ала (Аўтаклуб дзяржаўнай ўстановы культуры “Буда-Кашалёўскі цэнтр развіцця вольчана часу і культуры»);

3 месца - Кузмянкова Лідзія (Нісімкавіцкі сельскі дом культуры Чачэрскага раёна).


Намінацыя " ФАЛЬКЛОР (СОЛЬНЫЯ СПЕВЫ)" (узрастковая група – дзіцячая)

1 месца - Сякор Аліна (Дзяржаўная ўстанова культуры “Акцябрскі цэнтр вольнага часу”).


Намінацыя "ВЫКАНАЎЦЫ ПРЫПЕВАК" (узрастковая група – дарослая)

1 месца - Блізнец Ніна (Дзяржаўная ўстанова культуры “Гарадскі цэнтр культуры г.п. Лоеў”);

2 месца - Чуяшова Ганна (Стаўбунскі сельскі дом культуры дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі цэнтр культуры і народнай творчасці »);

2 месца - Паўлючкова Ніна (Старасельскі сельскі дом культуры дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі цэнтр культуры

і народнай творчасці »);

3 месца - Драбышэўская Сафія (Дзяржаўная ўстанова “Цэнтр культуры Гомельскага раёна”).


Намінацыя "ВЫКАНАЎЦЫ ПРЫПЕВАК" (узрастковая група – дзіцячая)

2 месца - Голуб Аляксандра, Карпік Настасся, Радкевіч Валерыя (Дзяржаўная ўстанова культуры “Акцябрскі цэнтр вольнага часу”).


"ГАРМАНІСТЫ (СОЛЬНАЕ ВЫКАНАННЕ) (узрастковая група – дарослая)

1 месца - Біжуноў Пётр (Нісімкавіцкі сельскі дом культуры Чачэрскага раёна);

2 месца - Данільчанка Мікалай (Установа “Урыцкі рэгіянальны цэнтр культуры і вольнага часу Гомельскага раёна”);

2 месца - Шыпкоў Віктар (Гомельскі філіял дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый імя Ф.Р. Шклярава”);

3 месца - Суханаў Юрый (Дзяржаўная ўстанова культуры “Веткаўскі цэнтр культуры і народнай творчасці »);

3 месца - Курленка Тамара (Дзяржаўная ўстанова “Цэнтр культуры Гомельскага раёна”).


"ГАРМАНІСТЫ (КАЛЕКТЫЎ) (узрастковая група – дзіцячая)

1 месца - Інструментальная група “Брачынскія музыкі” абразцовага фальклорнага ансамбля “Рудабельскія зорачкі”, кіраўнік Дульская Вольга

(Дзяржаўная ўстанова культуры “Акцябрскі цэнтр вольнага часу”).


"ВЫКАНАЎЦЫ ТЭАТРАЛЬНАГА ЖАНРУ" (узрастковая група – дарослая)

2 месца - Фальклорны калектыў “Коло млына”, кіраўнік Пятро Цалка (Гомельскі філіял дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый імя Ф.Р. Шклярава”).


"ВЫКАНАЎЦЫ ТЭАТРАЛЬНАГА ЖАНРУ" (узрастковая група – дзіцячая)

1 месца - Грынкевіч Марыя (Дзяржаўная ўстанова культуры “Акцябрскі цэнтр вольнага часу”);

1 месца - Абразцовы фальклорны ансамбль “Рудабельскія зорачкі”, кіраўнік Дульская Вольга (Дзяржаўная ўстанова культуры “Акцябрскі цэнтр вольнага часу”).
"ВЫКАНАЎЦЫ НАРОДНА-БЫТАВОГА ТАНЦА (САЛІСТЫ)" (узрастковая група – дарослая)

1 месца - Беланожка Ірына, Вяроўкін Андрэй (Дзяржаўная ўстанова “Цэнтр культуры Гомельскага раёна”);

2 месца - Ткачоў Канстанцін, Луцкіна Анастасія (Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Уваравіцкі цэнтр дзіцячай творчасці Буда-Кашалёўскага раёна»);

2 месца - Шагаў Вадзім, Зыблева Вераніка (Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Уваравіцкі цэнтр дзіцячай творчасці Буда-Кашалёўскага раёна»);

3 месца - Тарасаў Дзмітрый, Ганькіна Марыя (Гомельскі філіял дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі музей стараабрадніцтва і беларускіх традыцый імя Ф.Р. Шклярава”).
"ВЫКАНАЎЦЫ НАРОДНА-БЫТАВОГА ТАНЦА (САЛІСТЫ)" (узрастковая група – дзіцячая)

1 месца - Дзергачоў Павел, Гарбунова Алеся (Дзяржаўная ўстанова культуры “Добрушскі раённы Палац культуры”);

1 месца - Філінонцаў Яўген, Гарбунова Дар’я (Дзяржаўная ўстанова культуры “Добрушскі раённы Палац культуры”);

2 месца - Аўраменка Сцяпан, Кобрусева Ангеліна (Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Уваравіцкі цэнтр дзіцячай творчасці Буда-Кашалёўскага раёна»);

2 месца - Быліцкі Аляксей, Грамыка Дар’я (Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Уваравіцкі цэнтр дзіцячай творчасці Буда-Кашалёўскага раёна»);

2 месца - Якіменка Аляксандр, Зыблева Маргарыта (Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Уваравіцкі цэнтр дзіцячай творчасці Буда-Кашалёўскага раёна»).


"ВЫКАНАЎЦЫ НАРОДНА-БЫТАВОГА ТАНЦА (КАЛЕКТЫЎ)" (узрастковая група – дарослая)

1 месца - Калектыў народна-бытавога танца “Жыва”, кіраўнік Івахненка Алена (Дзяржаўная ўстанова культуры “Гарадскі цэнтр культуры г.п. Лоеў”);

2 месца - Народны калектыў народна-бытавога танца “Ойра”, кіраўнік Бяляева Караліна (Уваравіцкі гарадскі дом Буда-Кашалёўскага раёна);

3 месца - Народны фальклорна-этнаргафічны калектыў “Стаўбунскія вячоркі”, кіраўнік Парашчанка Святлана (Стаўбунскі сельскі дом культуры дзяржаўнай ўстановы культуры “Веткаўскі цэнтр культуры

і народнай творчасці »);

3 месца - Калектыў Уваравіцкага цэнтра дзіцячай творчасці Буда-Кашалёўскага раёна, кіраўнік Кабаева Людміла (Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Уваравіцкі цэнтр дзіцячай творчасці Буда-Кашалёўскага раёна»).


"ВЫКАНАЎЦЫ НАРОДНА-БЫТАВОГА ТАНЦА (КАЛЕКТЫЎ)" (узрастковая група – дзіцячая)

1 месца - Абразцовы ансамбль танца “Мілавіца”, кіраўнік Кабаева Людміла (Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Уваравіцкі цэнтр дзіцячай творчасці Буда-Кашалёўскага раёна»);

2 месца - Ансамбль народна-сцэнічнага танца “Вербніца”, кіраўнік Курачэнка Ганна (Уваравіцкі гарадскі дом Буда-Кашалёўскага раёна);

2 месца - Калектыў народна-бытавога танца “Весялуха”, кіраўнік Філімонцава Галіна (Дзяржаўная ўстанова культуры “Добрушскі раённы Палац культуры”);



3 месца - Абразцовы фальклорны ансамбль “Рудабельскія зорачкі”, кіраўнік Дульская Вольга (Дзяржаўная ўстанова культуры “Акцябрскі цэнтр вольнага часу”).


Старшыня журы Дз. І. Ісачанка


База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка