Аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама



Дата канвертавання19.03.2017
Памер150.03 Kb.
#6064
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Начальнік аддзела адукацыі,

спорту і турызму

В.І. Матусевіч



ПЛАН

работы аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама

на верасень 2016 г.

Будзь эталонам якасці!

Стыў Джобс.

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

5,12, 19, 26

Пасяджэнне раённага выканаўчага камітэта

Матусевіч В.І.




Пасяджэнне камісіі па справах непаўналетніх

Гапанькова Г.У. Кананюк Л.А.

Макарэвіч В.А.

панядзе-лак 9.00-11.00

Правядзенне тэлефоннай “гарачай лініі” па пытаннях адукацыі

Матусевіч В.І.

панядзелак

9.00-11.00

Правядзенне тэлефоннай “гарачай лініі” па пытаннях арганізацыі харчавання

Палітанская М.П.

01

Урачыстыя лінейкі, прысвечаныя Дню ведаў

Кіраўнікі УА

01

Першыя ўрокі «Нам мір завешчана берагчы», «Пра цябе, мой горад (вёска), я з любоўю раскажу»

Кіраўнікі УА

02

Нарада з кіраўнікамі ўстаноў адукацыі (ААСіТ):

Дзейнасць устаноў па арганізаваным пачатку навучальнага года: камплектаванне ўстаноў, арганізацыя профільнага навучання, арганізацыя работы спецыялізаваных па спорце класаў, забяспечанасць кадрамі, забяспечанасць падручнікамі, арганізацыя харчавання, іншыя пытанні



Матусевіч В.І.,

спецыялісты

аддзела, метадысты ВМК

Да 05.09

Правядзенне Тыдня бяспечнага руху "Увага, дзеці!"

Гапанькова Г.У.,

кіраўнікі ўстаноў

05.09-10.09

Мерапрыемствы, прысвечаныя Дню беларускага пісьменства

Мойса Т.І.,

кіраўнікі ўстаноў

20.08-01.10

Міжведамасная раённая акцыя «Дапамажы пайсці вучыцца»

Гапанькова Г.У. Макарэвіч В.А.,

кіраўнікі ўстаноў

верасень

Удзел дэлегацыі раёна ў ІІI рэгіянальным Міжнародным кірмашы сацыяльна-педагагічных ініцыятыў (Іванаўскі раён)

Матусевіч В.І.

 

да  11

Правядзенне бацькоўскіх сходаў “Выхаванне дзяцей – сумесная адказнасць”

Кіраўнікі ўстаноў

28

Вытворчая нарада з кіраўнікамі ўстаноў (СШ№4 г.Дзяржынска):

1. Ацэнка работы адміністрацыі УАСА па арганізаваным пачатку новага навучальнага года, выкананні нарматыўных прававых патрабаванняў да арганізацыі адукацыйнага працэсу


Гапанькова Г.У.

2.Аб гатоўнасці фізкультурна-спартыўных збудаванняў, іх забяспечанасці спартыўным інвентаром і абсталяваннем да пачатку 2015/2016 навучальнага года

Змачынскі У.С.

3. Вынікі працаўладкавання выпускнікоў

Бурынская Г.Ю.

4. Работа адміністрацыі па арганізацыі якаснага харчавання навучэнцаў, нарыхтоўцы садавіны і агародніны

Юркевіч А.Ц.

Палітанская М.П.

5 Вынікі камплектавання ўстаноў дадатковай адукацыі навучэнцамі  па задавальненні адукацыйных запытаў і развіцці здольнасцей дзяцей.

Кіраўнікі УДА

6. Справаздача кіраўнікоў устаноў па рабоце з непаўналетнімі і сем’ямі, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы

Залуцкі В.Ч.

Рубіс С.У.

7. Дэкрэт18




8. Падрыхтоўка ўстаноў адукацыі да ацяпляльнага сезону.

Махнач М.М.

Журліцын В.П.

Наведванне ўстаноў: гімназія г.Дзяржынска, СШ№4 г.Дзяржынска, яслі-сад №1 г.Дзяржынска, яслі-сад №5 г.Дзяржынска, ЦКРНіР

Гапанькова Г.У.

Змачынскі У.С.

Грыгаровіч Т.В.










верасень

Форум на сайце аддзела “Прафесіяналізм настаўніка – гэта… “ (установы адукацыі)

Чыгір Т.К.

ДашчэчкаМ.Р.,

кіраўнікі ўстаноў




Адзіны дзень інфармавання (установы адукацыі)

Кіраўнікі ўстаноў




Удзел дэлегацыі раёна ў абласным свяце, прысвечаным Дню настаўніка 

Матусевіч В.І.

29

Урачыстасць, прысвечаная Дню настаўніка (ГДК)

Гапанькова Г.У.

Яшчук Н.В.

30, 31

Святочныя мерапрыемствы ва УА, прысвечаныя Дню настаўніка

Кіраўнікі ўстаноў

1. Раённыя мерапрыемствы з вучнямі ўстаноў сярэдняй адукацыі

верасень

Раённы этап рэспубліканскага краязнаўчага конкурсу даследчых работ “Мой род, мая сям’я”

Бурынская Г.Ю.


15.08 – 15.09



Раённы этап і падрыхтоўка да ўдзелу ў абласным этапе

рэспубліканскага конкурсу па азеляненні і добраўпарадкаванні тэрыторый «Упрыгожым Беларусь кветкамі» ў рамках рэспубліканскага экалагічнага праекта «Упрыгожым Беларусь кветкамі»

Хамёнка А.К.,

кіраўнікі ўстаноў

15.08 – 20.09

Раённы этап і падрыхтоўка да ўдзелу ў абласным этапе

рэспубліканскага конкурсу «Юны натураліст» у рамках рэспубліканскай акцыі навучэнскай моладзі «Жыву ў Беларусі і тым ганаруся»

Хамёнка А.К.,

кіраўнікі ўстаноў

20.08 – 20.09

Раённы этап і падрыхтоўка да ўдзелу ў абласным этапе

рэспубліканскай экалагічнай акцыі «Берагчы прыроду – значыць любіць Радзіму» ў рамках рэспубліканскага экалагічнага праекта «Упрыгожым Беларусь кветкамі»

Хамёнка А.К.,

кіраўнікі ўстаноў

01 – 12.09

Абласны этап рэспубліканскага конкурсу сямейных летапісаў

Бурынская Г.Ю.,

кіраўнікі ўстаноў

01 – 23.09

Рэспубліканскі фестываль «Лета – пара спартыўная!»

Змачынскі У.С.,

кіраўнікі ўстаноў

01 – 30.09



Алімпіяда па фінансавай граматнасці (I этап) (установы адукацыі)

Гапанькова Г.У.,

кіраўнікі ўстаноў

01 – 30.09



II абласны дабрачынны фестываль-марафон «Крылы Анёла»

Бурынская Г.Ю.,

кіраўнікі ўстаноў

01 – 30.09

Рэспубліканская працоўная акцыя па зборы другаснай сыравіны «Наша піянерская праца табе, Айчына!»

Яшчук Н.В.

01.09 – 20.10

Абласны этап мерапрыемстваў «Краіна мая дарагая», «Спадчына Радзімы – мой гонар» у рамках рэспубліканкай акцыі навучэнскай моладзі «Жыву ў Беларусі і тым ганаруся»

Бурынская Г.Ю.,

кіраўнікі ўстаноў

05 – 10.09

Рэспубліканскі Тыдзень устаноў дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі (установы адукацыі)

Кіраўнікі ДУДА,

кіраўнікі УАСА

12 – 23.09

Дыстанцыйная алімпіяда па інфарматыцы (вучні 6-9 класаў, установы адукацыі)

Чыгір Т.К.

Дашчэчка М.Р.,

кіраўнікі ўстаноў

12 – 30.09


Першы этап рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

Чыгір Т.К.,

кіраўнікі ўстаноў

19.09 – 05.10



Дыстанцыйная алімпіяда па астраноміі (установы адукацыі)

Алейнікава Н.А.,

кіраўнікі ўстаноў

26.09 – 09.12

Дыстанцыйная алімпіяда па хіміі для вучняў 8-11 класаў

Южык Г.І.,

кіраўнікі ўстаноў

24

Пасяджэнне раённага савета ГА «БРПА»

Яшчук Н.В.

13

Урачыстыя мерапрыемсты, прысвечаныя Дню БРПА

Яшчук Н.В.

2. Фізкультурна-аздараўленчая і спартыўна-масавая работа

01 – 30.09



II этап рэспубліканскага лёгкаатлетычнага спартыўна-масавага мерапрыемства «300 талентаў для Каралевы» (установы адукацыі)

Змачынскі У.С., кіраўнікі ўстаноў

03

Сустрэча ўдзельнікаў Міжнароднай факельнай эстафеты “Бег міру” (вул.Мінская і гімназія г.Дзяржынска)

Герасенка А.С.

04

17 тур чэмпіянату Мінскай вобласці па футболе (стадыён “Гарадскі”)

Юрага В.А.

07

Свята для маладых людзей з абмежаванымі магчымасцямі (стадыён “Гарадскі”)

Вазап Т.П.

10 – 26.09

I этап рэспубліканскіх спаборніцтваў сярод дзяцей і падлеткаў па лёгкай атлетыцы «Шкаліяда» (установы адукацыі)

Змачынскі У.С., кіраўнікі ўстаноў

11

18 тур чэмпіянату Мінскай вобласці па футболе (стадыён “Гарадскі”)

Юрага В.А.

17

Адкрытае першынства раёна па лёгкай атлетыцы на прызы ДУ “ФАЦ «Адзінства» Дзяржынскага раёна” (стадыён “Гарадскі”)

Герасенка А.С.

18

Першынства раёна па летняй рыбнай лоўлі на паплавочную вудачку (возера каля в.Дзягільна)

Вусніч С.Г.

19

19 тур чэмпіянату Мінскай вобласці па футболе (г.Беразіно)

Юрага В.А.

24

Спартакіяда сярод сельскіх жыхароў раёна (стадыён “Гарадскі”)

Герасенка А.С.

25

20 тур чэмпіянату Мінскай вобласці па футболе (стадыён “Гарадскі”)

Юрага В.А.

30

Спаборніцтвы па гіравым спорце сярод работнікаў арганізацый раёна (стадыён “Гарадскі”)

Папоў С.Г.

3. Работа з педкадрамі, арганізацыйна-метадычнае суправаджэнне

верасень

Кансультацыі для намеснікаў, педагогаў “Асаблівасці арганізацыі адукацыйнага працэсу ў 2016/2017 навучальным годзе”

Гапанькова Г.У.,спецыялісты, метадысты

01 альбо 06

Атэстацыя педагагічных работнікаў пры аддзеле адукацыі, спорту і турызму

Южык Г.І.




Пасяджэнне метадычнага савета аддзела адукацыі, спорту і турызму (РВМК)

Чыгір Т.К.

15

Семінар “Асаблівасці дзейнасці сацыяльна-педагагічных і псіхалагічных службаў устаноў адукацыі” ( ДРСПЦ)

Макарэвіч В.А.

05-20.10

Першы этап абласнога конкурсу інавацыйных праектаў “Найлепшы інавацыйны праект у выхаваўчай прасторы” (установы адукацыі)

Чыгір Т.К.,

кіраўнікі УА

15-03.10

Удзел у адборачным туры конкурсу работ даследчага характару (канферэнцыі) навучэнцаў устаноў адукацыі Мінскай вобласці (МАІРА)

Южык Г.І.

14

Дзень метадычнай кансультацыі для маладых спецыялістаў (настаўнікаў-прадметнікаў) (СШ №4 г. Дзяржынска, 14.00)

Чыгір Т.К.

21

Інструктыўна-метадычная нарада з намеснікамі дырэктараў па вучэбна-выхаваўчай рабоце (асноўнай дзейнасці) (гімназія №1 г. Дзяржынска)

Гапанькова Г.У.

20

Майстар-клас Рагожкінай С.Р. для маладых спецыялістаў (гімназія г. Дзяржынска)

Южык Г.І.

22

Нарада з настаўнікамі вучэбнага прадмета “Мастацтва (айчынная і сусветная мастацкая культура)” (гімназія г. Дзяржынска)

Бурынская Г.Ю.

верасень

Метадычныя кансультацыі для маладых спецыялістаў

Метадысты РВМК

23

Занятак школы ўдасканалення педагагічнага майстэрства настаўнікаў беларускай і рускай мовы і літаратуры, якія працуюць у профільных класах (Негарэльская сярэдняя школа №1)

Мойса Т.І.

верасень


Першы этап рэспубліканскага конкурсу прафесійнага майстэрства педагагічных работнікаў “Настаўнік года Рэспублікі Беларусь” (ва ўстановах адукацыі)

Чыгір Т.К.,

кіраўнікі УА

29


Майстар-клас Маціеўскай Л.М. “Рашэнне эксперыментальных і алімпіядных задач” (гімназія г. Дзяржынска)

Южык Г.І.

Да 27.09

Фотапост “Калі настаўнік – прафесіянал сваёй справы” (установы адукацыі)

Яшчук Н.В.,

кіраўнікі ўстаноў

29.09

Вэбінар «Метадычнае аб'яднанне як эфектыўная форма павышэння прафесійнага майстэрства» (рэсурсны цэнтр “Прысталічча”)

Чыгір Т.К.

4. Арганізацыйная работа, аналіз, кантроль


верасень

Абарона планаў работы ўстаноў, асноўных паказчыкаў работы ўстаноў у 2016/2017 навучальным годзе

Кіраўнікі ўстаноў

верасень

Суразмоўніцтва з кіраўнікамі ўстаноў адукацыі па выкананні перспектыўных паказчыкаў якасці дашкольнай адукацыі ў 2016/2017 навучальным годзе




6

Пасяджэнне камісіі аддзела па матэрыяльным заахвочванні супрацоўнікаў, кіраўнікоў устаноў (загад)

Матусевіч В.І.

да 05

Прадастаўленне звестак аб педагагічных кадрах устаноў адукацыі і спорту, карэкціроўка электроннай базы “Кадры”

Южык Г.І.

да 15

Маніторынг забяспечанасці ўстаноў адукацыі падручнікамі, вучэбнымі дапаможнікамі, сродкамі навучання (інфармацыя)

Чыгір Т.К.

Алейнікава Н.А.

да 10.09

Службовае вывучэнне прычын, умоў, фактаў супрацьпраўных паводзін вучняў за жнівень 2016 г. (інфармацыя, загад)

Гапанькова Г.У.

Макарэвіч В.А.

05 – 16.09


Маніторынг арганізаванага пачатку 2016/2017 навучальнага года

Гапанькова Г.У.,

куратары ўстаноў

16, 30

Дні прафілактыкі (СШ№4 г.Дзяржынска, гімназія г.Дзяржынска)

Макарэвіч В.А

16, 22

Дні дыягностыкі, рэгулявання і карэкцыі ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі (даведка)

Гапанькова Г.У.,

куратары ўстаноў



20.09.2016

Інструктыўна-метадычная нарада з кіраўнікамі вучэбна- метадычных фарміраванняў педагогаў дашкольнай адукацыі (ДЦРД г. Дзяржынска)




23

Дзень куратара

Куратары ўстаноў




Пасяджэнне савета па харчаванні (пратакол)

Юркевіч А.Ц.

23

Пасяджэнне камісіі аддзела па праверцы ведаў работнікаў па пытаннях аховы працы (пратакол)

Бушыла Н.В.

29

Дзень аховы працы ва ўстановах адукацыі (пратакол)

Кіраўнікі УА

верасень

Арганізацыя сацыяльнага патранажу дзяцей, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным стане, падлеткаў, якія стаяць на ўліку ў ІСН (установы адукацыі)

Макарэвіч В.А.

да 21.09

Падрыхтоўка ўзнагародных матэрыялаў на педагогаў у сувязі з Днём настаўніка

Бушыла Н.В.

Куратары

Кіраўнікі ўстаноў

верасень

Арганізацыя восеньскіх сельскагаспадарчых работ. Мерапрыемствы па прафілактыцы дзіцячага траўматызму

Юркевіч А.Ц.

да 10.09

Правядзенне прафілактычнай акцыі “Усенавуч”(даведка)

Гапанькова Г.У.,

куратары ўстаноў

5. Вытворчы савет пры начальніку аддзела адукацыі, спорту і турызму

5

Арганізацыя работы спецыялізаваных па спорце класаў

Юркевіч М.М.

12

Арганізацыя падвозу вучняў

Гапанькова Г.У.

19

Падрыхтоўка да мерапрыемстваў, якія прысвечаны прафесійнаму святу

Гапанькова Г.У.

Яшчук Н.В.

26

Аналіз стану сайтаў устаноў адукацыі

Гапанькова Г.У.

Дашчэчка М.Р.

Куратары ўстаноў

6. Вытворчы савет пры намесніку начальніка аддзела адукацыі, спорту і турызму

6

Вынікі аналізу раённага банку непаўналетніх, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы

Макарэвіч В.А.

13

Прамежкавыя вынікі маніторынгу занятасці непаўналетніх уліковай катэгорыі

Макарэвіч В.А.

20

Арганізацыя індывідуальнай і ведамаснай падпіскі ў сістэме адукацыі (інфармацыя)




27

Аб выніках ДРРК ва ўстановах адукацыі (даведка)

Куратары УА

  1. Вытворчы савет пры намесніку начальніка аддзела па фізічнай культуры, спорце і турызму

6

Арганізацыя спартыўных мерапрыемстваў з насельніцтвам

Герасенка А.С.

13

Прыцягненне непаўналетніх уліковых катэгорый да заняткаў фізічнай культурай і спортам у час летніх канікул

Гладчанка Н.Ф.

20

Стан работы па асвятленні спартыўнага жыцця раёна ў СМІ, выданне рэкламных буклетаў

Герасенка А.С.

27

Арганізацыя работы спецыялізаваных па спорце класаў

Юркевіч М.М.

Намеснік начальніка аддзела Г.У. Гапанькова


Намеснік начальніка аддзела У.С. Змачынскі
Каталог: files -> 2016-2017
2016-2017 -> Рудак Анастасія, вучаніца 6 класа гімназіі г. Дзяржынска Свет без вайны
2016-2017 -> Суправаджальны ліст
2016-2017 -> Верш “ліст дзядулю”
2016-2017 -> Конкурсе "Чытаем кнігі Уладзіміра Ліпскага"
2016-2017 -> Аднойчы восеньскім днём…
2016-2017 -> Начальнік аддзела адукацыі, спорту і турызму
2016-2017 -> Аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама
2016-2017 -> Даверлівая душа, або споведзь Шпундзіка
2016-2017 -> Дзяржаўная ўстанова адукацыі “Беларускамоўная гімназія №2 г. Барысава” Дзейнасць навуковага аб’яднання вучняў “Светач”


Поделитесь с Вашими друзьями:




База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2022
звярнуцца да адміністрацыі

войти | регистрация
    Галоўная старонка


загрузить материал