Аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама



Дата канвертавання05.05.2017
Памер168.99 Kb.
#9310
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Начальнік аддзела адукацыі,

спорту і турызму

В.І. Матусевіч



ПЛАН

работы аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама

на люты 2017 г.

Будзь эталонам якасці!

Стыў Джобс

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

6,13,20,24,27

Пасяджэнне раённага выканаўчага камітэта

Матусевіч В.І.

15

Пасяджэнне камісіі па справах непаўналетніх

Гапанькова Г.У. Кананюк Л.А.

Макарэвіч В.А.

панядзелак 9.00-11.00

Правядзенне тэлефоннай “гарачай лініі” па пытаннях адукацыі

Матусевіч В.І.

04

Урачыстыя мерапрыемствы “Вечар сустэч з выпускнікамі” (установы адукацыі)

Кіраўнікі ўстаноў

04-11

Фестываль праваслаўнай культуры “Кладзезь”

Бурынская Г.Ю.,

кіраўнікі ўстаноў

07

Семінар начальнікаў аддзелаў адукацыі, спорту і турызму, слухачоў АПА (СШ №1 г.Фаніпаля, Петкавіцкі ВПК, Гімназія №1 г.Дзяржынска, Я/с№1 г.Дзяржынска, ЦКРАіР, СШ№4 г.Дзяржынска)

Матусевіч В.І.


11

Абласное спартыўнае свята “Мінская лыжня – 2017”

Змачынскі В.С.

Герасенка А.С.

16

Адзіны дзень інфармавання (установы адукацыі)

Кіраўнікі ўстаноў

17

Выніковая калегія ўпраўлення адукацыі Мінскага аблвыканкама (МАІРА)

Матусевіч В.І.

24

Раённае свята працы (ГДК)

Матусевіч В.І.

28

Савет аддзела адукацыі, спорту і турызму (Станькаўскі яслі-сад №1, Станькаўскі яслі-сад №2; Баравікоўская СШ, гімназія г.Дзяржынска):

1. Павышэнне эфектыўнасці выхаваўча-прафілактычнай работы ва ўстановах адукацыі.

2. Аб выкананні аддзелам адукацыі, спорту і турызму, установамі адукацыі комплексу арганізацыйна-практычных мер па рэалізацыі Дэкрэта Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь №18 “Аб дадатковых мерах па дзяржаўнай абароне дзяцей у небяспечных сем’ях.

3. Аналіз рэалізацыі праграм спецыяльнай адукацыі ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі ў класах інтэграванага навучання і выхавання.



4. Справаздача кіраўнікоў устаноў аб рабоце з непаўналетнімі і сем’ямі, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы (гімназія г.Фаніпаля, Я\с№2 г.Фаніпаля)



Макарэвіч В.А.

Кананюк Л.А.

Чыгір Т.К.
Майсейчык Г.К.

Вялікая Г.М.

1. Раённыя мерапрыемствы з вучнямі ўстаноў сярэдняй адукацыі

30.01 – 24.02

Вучэбныя зборы па падрыхтоўцы вучняў да ўдзелу ў заключным этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

Жызнеўская Н.І.

04

Дзень краязнаўца “Было герою 14 гадоў” (да Дня юнага героя-антыфашыста) (Забалацкі ВПК ДС-БШ)

Чабоцька У.М.

07-13

Міжнародны дыстанцыйны конкурс прэзентацый аб прыродзе і экалогіі роднага краю “Сцяжынкамі роднага краю”

Южык Г.І.

Хаменка А.К.

да 10

Раённы этап XVIII Рэспубліканскага агляду-конкурсу дзіцячай творчасці “Выратавальнікі вачымі дзяцей”

Яшчук Н.В.


11

Алімпіяда па правілах дарожнага руху (СШ№4 г.Дзяржынска)

Кунц А.М.

11

Інтэлектуальная гульня для піянераў “Што? Дзе? Калі? ” (СШ № 2 г.Дзяржынска)

Яшчук Н.В.


11

Вочны этап краязнаўчай тэматычнай інтэрнэт-алімпіяды “Гістарычныя асобы ў лёсе Койданава” (гімназія №1 г.Дзяржынска)

Бурынская Г.Ю.


11

Мерапрыемствы ў рамках акцыі “Доўг і памяць”, прысвечаныя памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў

Чабоцька У.М.

11

Пасяджэнне раённага клуба для падлеткаў уліковых катэгорый “Крок наперад”(ДЦТіК)

Макарэвіч В.А.

Чабоцька У.М.

11

Раённая краязнаўчая алімпіяда (вочны этап) (гімназія №1 г.Дзяржынска)

Бурынская Г.Ю.

16

5-ы раённы фестываль афганскай і патрыятычнай песні імя В.Сідаровіча (Негарэльская СШ №1)

Яшчук Н.В.

Гаркаўчук Т.С.

16

Гульня-конкурс для вучняў ІІІ-ХІ класаў па беларускай мове і літаратуры “Буслік-2017” (установы адукацыі)

Мойса Т.І.

16-21

Удзел у абласным этапе рэспубліканскага конкурсу “Тэхнаінтэлект”

Яшчук Н.В.

18

Дзень турызму. Раённае арыент-шоу, прысвечанае Дню абаронцаў Айчыны

Чабоцька У.М.

да 20

Раённы этап абласнога агляду-конкурсу дзіцячай творчасці “Бяспека на вадзе вачыма дзяцей”

Яшчук Н.В.


24

Раённы конкурс піянерскіх парадна-цырыманіяльных атрадаў (15.00, гімназія г.Дзяржынска)

Яшчук Н.В.


24

Удзел у фінале абласнога агляду-конкурсу “Здравствуй, мир!” (г.Барысаў)

Яшчук Н.В.


25

Экалагічная гульня “Знащцы прыроды” (гімназія №1 г.Дзяржынска)

Хаменка А.К.

25

Раённы арт-фестываль юных мастакоў у рамках Дзён творчасці вучняў пачатковых класаў (гімназія

г. Дзяржынска)

Яшчук Н.В.

25

Раённы фестываль КВЗ МНС “Таленавітая моладзь таленавітая ва ўсім” (СШ №4 г.Дзяржынска)

Яшчук Н.В.


25

Фестываль “Мая калекцыя” ў рамках Дзён творчасці вучняў пачатковых класаў (гімназія № 1

г. Дзяржынска)

Жызнеўская Н.І.

25

Дзень фальклору “Разам адзначаем Масленіцу” (ДЦТіК)

Чабоцька У.М.

да 27

Раённы конкурс дзіцячага малюнка і дэкаратыўна-прыкладной творчасці “Сакавіцкія каты”

Яшчук Н.В.

да 28

Удзел у Міжнародным конкурсе дзіцячага малюнка на тэму авіяцыйнага спорту

Яшчук Н.В.

люты

Абласныя спаборніцтвы па судамадэльным спорце “ТэхнаСпорт”


Кунц А.М.

Халопіца Г.У.

люты

Удзел у абласным этапе рэспубліканскага конкурсу “Пазнаем Беларусь разам”

Чабоцька У.М.

люты

Удзел у рэспубліканскім конкурсе праектна-даследчых работ навучэнцаў устаноў дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Выхаванне на аснове традыцый беларускага народа. Беларуская народная цацка”

Яшчук Н.В.

Кунц А.М.

люты

Удзел у абласным этапе рэспубліканскага конкурсу “Школа бяспечнасці – 2017”

Яшчук Н.В.


2. Фізкультурна-аздараўленчая і спартыўна-масавая работа

07-08

Адборачныя спаборніцтвы па баскетболе сярод юнакоў 2001-2002 г.нар. і маладзейшых да спартакіяды ДЮСШ Мінскай вобласці (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.


07-08

Адборачныя спаборніцтвы па баскетболе сярод дзяўчат 2001-2002 г.нар. і маладзейшых да спартакіяды ДЮСШ Мінскай вобласці (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.


08

Першынство Мінскай вобласці ў праграме Алімпійскіх дзён моладзі па дзюдо сярод юнакоў і дзяўчат (г.Мінск)

Юркевіч М.М.


08

Раённыя спаборніцтвы па біятлоне, лыжных гонках і стральбе з пнеўматычнай вінтоўкі “Снежны снайпер” сярод сельскіх устаноў адукацыі (гімназія г.Дзяржынска)

Юркевіч М.М.

Яшчук Н.В.

08-09

Турнір сярод спартыўных класаў па настольным тэнісе (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.


09

Рэспубліканскі турнір па міні-футболе “Міні-футбол – у школу” сярод юнакоў 11-12 гадоў (2004 – 2005 гады нараджэння, г.Стоўбцы)

Юркевіч М.М.

Яшчук Н.В.

11

Абласное спартыўнае свята “Мінская лыжня – 2017” (ААТ “СЦ «Веста»”, 10.00)

Герасенка А.С.

11, 12

18, 19, 25



Адкрыты турнір па валейболе, прысвечаны Дню абаронцаў Айчыны (ДЮСШ, аг.Забалацце, 10.00)

Герасенка А.С.

Юркевіч М.М.

17

Спаборніцтвы па шашках сярод работнікаў арганізацый раёна (гімназія г.Дзяржынска, 18.00)

Герасенка А.С.

14-17

Раённыя спаборніцтвы па валейболе сярод юнакоў 2002 г.нар. і маладзейшых (ДЮСШ, гімназія №1 г.Дзяржынска, сярэдняя школа №1 г.Фаніпаля, сяэдняя школа №4 г.Дзяржынска, гімназія г.Фаніпаля, гімназія г.Дзяржынска)

Юркевіч М.М.

Яшчук Н.В.

18

Спаборніцтвы па шашках у рамках праекта “П’едэстал поспеху” Цэнтра творчасці дзяцей і моладзі Дзяржынскага раёна “Цуда-шашкі” (гімназія №1 г.Дзяржынска)

Яшчук Н.В.

18

Адкрытае першынство ДЮСШ па барацьбе дзюдо, прысвечанае Дню абаронцаў Айчыны (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.


18

Першынство г.Дзяржынска па міні-футболе сярод дваровых каманд (стадыён “Гарадскі”, 11.00)

Герасенка А.С.


18-20

Чэмпіянат Мінскай вобласці па настольным тэнісе сярод мужчын і жанчын (ДЮСШ, 10.00)

Герасенка А.С.


19

Турнір па міні-футболе, прысвечаны Дню абаронцаў Айчыны (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.


21-24

Раённыя спаборніцтвы па валейболе сярод дзяўчат 2002 г.нар. і маладзейшых (ДЮСШ, гімназія №1 г.Дзяржынска, сярэдняя школа №1 г.Фаніпаля, сярэдняя школа №4 г.Дзяржынска, гімназія г.Фаніпаля, гімназія г.Дзяржынска)

Юркевіч М.М.

Яшчук Н.В.

25

Спаборніцтвы па шахматах “Белая ладдзя” ў рамках праекта “П’едэстал поспеху” Цэнтра творчасці дзяцей і моладзі Дзяржынскага раёна (гімназія г.Дзяржынска)

Яшчук Н.В.

25-26

Традыцыйны турнір па настольным тэнісе памяці воіна-інтэрнацыяналіста Э.Жыгалко (ДЮСШ, 10.00)

Герасенка А.С.


люты

Абласная спартакіяда ДЮСШ па баскетболе сярод юнакоў і дзяўчат 2001-2002 г.нар. і маладзейшых (па прызначэнні)

Юркевіч М.М.


люты

Абласныя фінальныя спаборніцтвы па лыжных гонках

Юркевіч М.М.

Яшчук Н.В.

3. Работа з педкадрамі, арганізацыйна-метадычнае суправаджэнне

01

Занятак удзельнікаў абласнога педагагічнага праекта (сумесна са спецыялістамі МАІРА, яслі-сад № 1 г.Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

Шабар А.С.

01, 08, 22

Кваліфікацыйны экзамен на пацвярджэнне вышэйшай кваліфікацыйнай катэгорыі настаўнікаў (МАІРА)

Южык Г.І.,

кіраўнікі ўстаноў

08

Пасяджэнне творчай групы “Сістэма работы настаўнікаў хіміі, біялогіі, геаграфіі па падрыхтоўцы вучняў да конкурсаў і алімпіяд” (РВМК)

Южык Г.І.


09

Абласны семінар-практыкум кіраўнікоў, спецыялістаў устаноў дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Творчыя тэхналогіі ў кантэксце прафесійнай культуры педагога” (ЦТДіМ Дзяржынскага раёна)

Яшчук Н.В.

10

РМА педагогаў-псіхолагаў устаноў дашкольнай адукацыі

(яслі-сад № 1 г.Дзяржынска)



Грыгаровіч Т.В.

Шабар А.С.

10

Пасяджэнне творчай групы па падрыхтоўцы да абласнога этапу рэспубліканскага конкурсу "Настаўнік года Рэспублікі Беларусь» з удзелам канкурсантаў (14.00, РВМК)

Чыгір Т.К

Куратары накірункаў

10

Групавая кансультацыя для педагогаў сацыяльных «Аналіз рэалізацыі індывідуальных планаў абароны праў і законных інтарэсаў непаўналетніх, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы» (10.00, ДРСПЦ)

Макарэвіч В.А.

15

РМА кіраўнікоў фізічнага выхавання ўстаноў дашкольнай адукацыі

(яслі-сад № 7 г.Дзяржынска)



Грыгаровіч Т.В.

Шабар А.С.

15

РМА настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры “Дапрофільная падрыхтоўка і профільнае навучанне як умова павышэння якасці моўнай і літаратурнай адукацыі” (гімназія г.Дзяржынска)

Мойса Т.І.

15

Семінар настаўнікаў пачатковых класаў “Сучасныя падыходы да правядзення ўрокаў пазакласнага чытання на І ступені агульнай сярэдняй адукацыі” (сярэдняя школа № 4 г. Дзяржынска)

Жызнеўская Н.І.

16

Другі этап (вочны) дыстанцыйнай алімпіяды для педагагічных работнікаў, якія выкладаюць вучэбныя прадметы «Геаграфія», “Нямецкая мова”, “Інфарматыка”, “Беларуская мова і літаратура”(МАІРА)

Чыгір Т.К.

Куратары накірункаў

16

Занятак школы кіравання ўстановай дашкольнай адукацыі

(яслі-сад № 2 г.Фаніпаля)



Грыгаровіч Т.В.

Шабар А.С.

16

РМА настаўнікаў англійскай мовы “Павышэнне матывацыі навучэнцаў да вывучэння англійскай мовы праз пазакласную работу па прадмеце” (Навасёлкаўскі ВПК ДС-СШ)

Мойса Т.І.

16

Пасяджэнне творчай групы настаўнікаў фізікі “Сістэма работы настаўнікаў фізікі па падрыхтоўцы вучняў да конкурсаў і алімпіяд” (РВМК)

Алейнікава Н.А.

21

РМА настаўнікаў, якія выкладаюць прадмет “Мастацтва (айчынная і сусветная мастацкая культура)” (сярэдняя школа №1 г.Фаніпаля)

Бурынская Г.Ю.


21

Каардынацыйны савет па пераемнасці дашкольнай адукацыі і першай ступені агульнай сярэдняй адукацыі “Эфектыўныя метады і прыёмы навучання дзяцей дашкольнага і малодшага школьнага ўзросту чытанню” (ААСіТ, Кірава, 10)

Жызнеўская Н.І.

21

РМА настаўнікаў матэматыкі “Змястоўнае і дыдактычнае забеспячэнне профільнага навучання па матэматыцы” (гімназія г.Дзяржынска)

Алейнікава Н.А

21

Семінар-практыкум педагогаў сацыяльных “Арганізацыя міжведамаснага ўзаемадзеяння па прафілактыцы сямейнай недабранадзейнасці і забеспячэнне ўмоў аховы правоў і законных інтарэсаў непаўналетніх” (гімназія г.Дзяржынска)

Макарэвіч В.А.

Паўхлеб Л.С.

22

Занятак школы намесніка дырэктара са стажам работы да 5-і гадоў (Негарэльская СШ №1)

Бурынская Г.Ю.

Гаркаўчук Т.С.

24

Канференцыя педагогаў устаноў дашкольнай адукацыі “Адукацыйныя паслугі: вопыт, праблемы, перспектывы” (яслі-сад № 1 г. Дзяржынска, 14.00)

Грыгаровіч Т.В.

Шабар А.С.

да 27

Раённы конкурс метадычных распрацовак пазакласных мерапрыемстваў шостага школьнага дня, прысвечаных юбілеям Р.Баравіковай, Я.Купалы

Алейнікава Н.А.

28

РМА выхавальнікаў дашкольнай адукацыі другой катэгорыі, без катэгорыі (яслі-сад №2 г.Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

Шабар А.С.

28

Пасяджэнне творчай групы “Сістэма работы настаўнікаў матэматыкі па падрыхтоўцы вучняў да конкурсаў і алімпіяд” (РВМК)

Алейнікава Н.А.

28

РМА настаўнікаў геаграфіі “Фарміраванне і развіццё вучэбна-пазнавальнай дзейнасці вучняў на вучэбных і факультатыўных занятках па геаграфіі (ДУА “СШ № 4 г. Дзяржынска”)

Южык Г.І.

4. Арганізацыйная работа, аналіз, кантроль


01-28

Маніторынг эфектыўнасці работы ўстаноў дадатковай і агульнай сярэдняй адукацыі па арганізацыі занятасці навучэнцаў у пазаўрочны час, у тым ліку ў шосты школьны дзень

Гапанькова Г.У.


панядзелак

9.00-11.00



Правядзенне тэлефоннай “гарачай лініі” па пытаннях арганізацыі харчавання

Палітанская М.П.

09, 16, 23

Аналіз парадку камплектавання ўстаноў дашкольнай адукацыі г.Фаніпаля

Грыгаровіч Т.В.

09,24

Дзень ДРК  ва ўстановах  агульнай сярэдняй адукацыі (інфармацыя)

Гапанькова Г.У.

14

Адзіны Дзень аховы працы

Арцюшкевіч П.М.

Кіраўнікі ўстаноў

16

Пасяджэнне клуба прыёмных бацькоў (ДРСПЦ)

Кананюк Л.А.

10, 24

Дні прафілактыкі (Навасёлкаўскі ВПК ДС-СШ, ААТПЛ)

Макарэвіч В.А.

21

Мерапрыемствы, прысвечаныя Міжнароднаму дню роднай мовы (установы адукацыі)

Мойса Т.І.,

кіраўнікі ўстаноў

21-24

Комплекснае вывучэнне дзейнасці ДУА “Негарэльскі яслі-сад” па забеспячэнні якасці дашкольнай адукацыі

Грыгаровіч Т.В.


24

Педагагічны савет па выніках дзейнасці ДУА “Сярэдняя школа №4 г.Дзяржынска”

Чыгір ТК.

27.02-04.03

Вывучэнне дзейнасці ДУА “.Вялікасельскі ВПК ДС-БШ” па забеспячэнні якасці адукацыі

Жызнеўская Н.І.

камісія

01-28

Аказанне метадычнай дапамогі ўстановам адукацыі па распрацоўцы інавацыйных і педагагічных праектаў

Мойса Т.І.

01-28

Вывучэнне зместу сайтаў устаноў агульнай сярэдняй адукацыі (інфармацыя)

Гапанькова Г.У.

Куратары

5. Вытворчы савет пры начальніку аддзела адукацыі, спорту і турызму

06

Правядзенне Дзён творчасці малодшых школьнікаў у 2017 годзе

Жызнеўская Н.І.

13

Падрыхтоўка вучняў да заключнага этапу рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

Аб правядзенні 5-га раённага фестывалю афганскай і ваенна-патрыятычнай песні імя В.Сідаровіча (Негарэльская СШ №1) (пратакол даручэнняў)



Жызнеўская Н.І.

Гапанькова Г.У.

Яшчук Н.В.

20

Работа ўстаноў адукацыі па распаўсюджванні эфектыўнай упраўленчай і педагагічнай практыкі праз прафесійныя выданні, іншыя СМІ (педагогі-аўтары)

Мойса Т.І.

27

Вынікі дзён ДРК ва ўстановах адукацыі. Справаздача кіраўнікоў устаноў адукацыі аб выніках работы з дзецьмі і сем'ямі, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы

Гапанькова Г.У.,

кіраўнікі УА (па запрашэнні)

6. Вытворчы савет пры намесніку начальніка аддзела адукацыі, спорту і турызму

07

Вынікі правядзення вечароў сустрэчы ва ўстановах адукацыі

Куратары УА

14

Планаванне работы на вучэбна-доследных участках, па добраўпарадкаванні і азеляненні тэрыторый устаноў адукацыі  (інфармацыя)

Южык Г.І.

Хаменка А.К.

21

Аналіз маніторынгу эфектыўнасці работы ўстаноў дадатковай і агульнай сярэдняй адукацыі па арганізацыі занятасці навучэнцаў у пазаўрочны час, у тым ліку ў шосты школьны дзень

Куратары УА

27

Вынікі Дзен прафілактыкі ва ўстановах

Макарэвіч В.А.

Намеснік начальніка аддзела Г.У. Гапанькова


Намеснік начальніка аддзела У.С. Змачынскі
Каталог: files -> 2016-2017
2016-2017 -> Рудак Анастасія, вучаніца 6 класа гімназіі г. Дзяржынска Свет без вайны
2016-2017 -> Суправаджальны ліст
2016-2017 -> Верш “ліст дзядулю”
2016-2017 -> Конкурсе "Чытаем кнігі Уладзіміра Ліпскага"
2016-2017 -> Аднойчы восеньскім днём…
2016-2017 -> Начальнік аддзела адукацыі, спорту і турызму
2016-2017 -> Аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама
2016-2017 -> Аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама
2016-2017 -> Даверлівая душа, або споведзь Шпундзіка


Поделитесь с Вашими друзьями:




База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2022
звярнуцца да адміністрацыі

войти | регистрация
    Галоўная старонка


загрузить материал