На 2 чвэрць 2015/2016 навучальны год



Дата канвертавання05.03.2017
Памер217.18 Kb.
#4823
Дзяржаўная ўстанова адукацыі

“Валмянскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – базавая школа”



ПЛАН МЕРАПРЫЕМСТВАЎ

У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ (СУБОТУ)

НА 2 ЧВЭРЦЬ

2015/2016 НАВУЧАЛЬНЫ ГОД

Мэта: забеспячэнне эфектыўнага функцыявання выхаваўчага працэсу ў суботні дзень.

Задачы:

  • садзейнічаць замацаванню навыкаў да здаровага ладу жыцця;

  • раскрыць творчы патэнцыял вучняў;

  • развіваць розныя формы зносін ў рознаўзроставых групах;

  • пашыраць праз гульнѐвы сюжэт рухальную актыўнасць вучняў з улікам іх індывідуальных і ўзроставых асаблівасцей;

  • арганізацыя асяроддзя, якое прадстаўляе вучню магчымасць для самарэалізацыі;

  • фарміраваць ў вучняў навыкі зносін і талерантнасці;

  • фарміраваць культурныя паводзіны, санітарна-гігіенічную культуру;

  • выхоўваць грамадзянскія і маральныя якасці, развіваць творчае мысленне;

  • ствараць ўмовы для развіцця лідарскіх якасцей у вучняў.

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА “Валмянскі ВПК ДС-БШ”

____________І.Р. Мігура

“______”______________2015г.

Перспектыўны план работы

дзяржаўнай установы адукацыі “Валмянскі вучэбна-педагагічнага комплекс дзіцячы сад – базавая школа”

ў шосты школьны дзень

2 чвэрць 2015/2016 навучальнага года

Назва цэнтра

Накірункі работы

Месца правядзення

Час

Змест дзейнасці, мерапрыемствы

Удзельнікі

Адказныя

1

2

3

4

5

6

7

14 лістапада

Цэнтр

Краіна майстроў”





Дзень здароўя “Алімпій-цы сярод нас”

Майстэрня тэхнічнай працы

12.00–13.00

Гурток “Мадэліраванне малых форм”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.

Майстэрня абслугоўваючай працы

11.00–12.00

Гурток “Чараўніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

12.00–13.00

Гурток “Кудзесніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

13.00–14.00

Бізнес-кампанія “Радуга”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Цэнтр “Свет кнігі”

Інтэгрыраваная бібліятэка

13.00–15.00

Выстава “Здаровы я – здаровая краіна” да адкрыцця месячніка па фарміраванні ЗЛЖ




1 – 8 класы,

жадаючыя


Місюкевіч А.У.

Цэнтр “Алімпійцы”

Спартыўная зала

10.00–11.00

Спартыўнае свята

“З фізкультурай мы сябруем –нас хваробы ўсе мінуюць”



1, 3, 4 класы

Ярмольчык В.М.

Класныя кіраўнікі




Спартыўная зала

11.00 – 12.00

Спартыўнае свята “Алімпійцы сярод нас”

6 – 8 класы

Ярмольчык В.М., класныя кіраўнікі

Спартыўная зала

09.00-10.00

Спартыўныя гульні на выбар вучняў




1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.,

класныя кіраўнікі



Цэнтр “Краіна ведаў”

Прадметныя кабінеты

14.00 – 16.00

Дадатковыя заняткі па вучэбных прадметах (у адпаведнасці з графікам работы)

1 – 8 класы

Настаўнікі-прадметнікі

Цэнтр “Лідар”

СДК

15.00-17.00

“Слаўлю імя тваё, працаўнік” – свята сумесна з СДК да Дня работнікаў сельскай гаспадаркі

1 – 8 класы

Жукоўская Г.М.

Цэнтр “Сямейны куток”

Актавая зала

14.00-15.00

Бацькоўскі лекторый. “Здаровы лад жыцця – навык Вашай сям’і?” (прафілактыка курэння сярод падлеткаў)”.




Бацькі вучняў 6 – 8 класаў

Рубанік Н.У.

Сумесныя рэйды і наведванне вучняў на даму

15.00 – 17.00

Рэйды “Падлетак”, “Сям’я”

Малазабяспе-чаныя сем’і, 1 клас

Рубанік Н.У.

Работа настаў-ніцка-бацькоў-скага патруля

21.00 – 24.00

Дзяжурства на дыскатэцы ў СДК, на вуліцах вёскі



Каспарэвіч Т.І.

21 лістапада


Цэнтр

Краіна майстроў”





Дзень некурэння


Майстэрня тэхнічнай працы

12.00–13.00

Гурток “Мадэліраванне малых форм”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.

Майстэрня абслугоўваючай працы

11.00–12.00

Гурток “Чараўніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

12.00–13.00

Гурток “Кудзесніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

13.00–14.00

Бізнес-кампанія “Радуга”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Цэнтр “Свет кнігі”

Інтэгрыраваная бібліятэка

14.00–16.00

Пазнавальнае слайд-шоу “Рашучае не тытунекурэнню”

6 – 8 класы

Місюкевіч А.У.

Цэнтр “Алімпійцы”

Спартыўная зала

11.00-12.00

Спартландыя “Клуб вясёлых Спартсменаў”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.


Цэнтр “Краіна ведаў”

Кабінет інфарматыкі

09.00 – 10.00

Камп’ютарны клуб

1 – 8 класы

Матусевіч Л.І.

г. Дзяржынск

08.00 – 14.00

Другі этап рэспубліканскай

алімпіяды па вучэбных

прадметах “Тэхнічная праца”, “Абслугоўваючая праца”


8 клас

Настаўнікі працоўнага навучання

Кабінет пачатковых класаў

10.00-11.00

Занятак –акцыя “Мы супраць шкодных звычак!”

1, 3, 4 класы

Матусевіч Л.І.

Кабінет беларускай мовы і літаратуры

09.00-10.00

Ролевая гульня “Будзьце здаровы! Аб шкодзе курэння”

6 – 8 класы

Матусевіч Л.І.

Прадметныя кабінеты

14.00 – 16.00

Дадатковыя заняткі па вучэбных прадметах (у адпаведнасці з графікам работы)

1 – 8 класы

Настаўнікі-прадметнікі

Цэнтр “Сямейны куток”

Наведванне дзяцей з сем’яў “групы рызыкі”

15.00 – 17.00

Рэйды “Сям’я”, “Падлетак”

Сем’і “групы рызыкі”

Рубанік Н.У.

Работа настаў-ніцка-бацькоў-скага патруля

21.00 – 24.00

Дзяжурства на дыскатэцы ў СДК, на вуліцах вёскі



Жукоўская Г.М.

28 лістапада

Цэнтр

Краіна майстроў”




Дзень прафілак-тыкі СНІДу

Майстэрня тэхнічнай працы

12.00–13.00

Гурток “Мадэліраванне малых форм”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.

Майстэрня абслугоўваючай працы

11.00–12.00

Гурток “Чараўніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

12.00–13.00

Гурток “Кудзесніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

13.00–14.00

Бізнес-кампанія “Радуга”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Цэнтр “Свет кнігі”

Інтэгрыраваная бібліятэка

14.00–16.00

Акцыя “Маладосць супраць СНІДу”

6 – 8 класы

Місюкевіч А.У.

Цэнтр “Алімпійцы”

Спартыўная зала

09.00-11.00

Рухомыя гульні на выбар. Удзел вучняў

у віктарыне “Мір спорта ”



1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.


Цэнтр “Краіна ведаў”

Кабінет інфарматыкі

09.00 – 10.00

Камп’ютарны клуб

1 – 8 класы

Бойка М.В.

Кабінет беларускай мовы і літаратуры

11.00 – 12.00

Конкурс прэзентацый “Мы за здаровы лад жыцця” – да міжна-роднага дня адмовы ад курэння і прафілактыцы ВІЧ\СНІД.

1 – 8 класы

Бойка М.В.

Прадметныя кабінеты

14.00 – 16.00

Дадатковыя заняткі па вучэбных прадметах (у адпаведнасці з графікам работы)

1 – 8 класы

Настаўнікі-прадметнікі

Цэнтр “Лідар”

Пакой дзіцячых арганізацый

12.00-13.00

Падрыхтоўка і распаўсюджванне буклетаў і лістовак “Чума ХХІ стагоддзя”

БРПА

Жукоўская Г.М.

Цэнтр “Сямейны куток”



Наведванне сем’яў вучняў 3, 4 класаў

15.00 – 17.00

Рэйды “Сям’я”, “Падлетак”

Сем’і вучняў 3, 4 класаў

Каспарэвіч Т.І., Матусевіч Л.І.

Работа настаў-ніцка-бацькоў-скага патруля




Дзяжурства на дыскатэцы ў СДК, на вуліцах вёскі



Валента І.М.

5 снежня

Цэнтр

Краіна майстроў”



Дзень бяспекі


Майстэрня тэхнічнай працы

12.00–13.00

Гурток “Мадэліраванне малых форм”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.

Майстэрня абслугоўваючай працы

11.00–12.00

Гурток “Чараўніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

12.00–13.00

Гурток “Кудзесніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

13.00–14.00

Бізнес-кампанія “Радуга”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Цэнтр “Свет кнігі”

Інтэгрыраваная бібліятэка

14.00–16.00

Прагляд і абмеркаванне фільма “СНІД-чума 21 века”

6 – 8 класы

Місюкевіч А.У.

Цэнтр “Алімпійцы”

Спартыўная

зала


11.00-12.00

Спартландыя “Смелыя, спрытныя,

умелыя”



1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.



Цэнтр “Краіна ведаў”

Кабінет інфарматыкі

09.00 – 10.00

Камп’ютарны клуб

1 – 8 класы

Лотыш Т.У.

Кабінет пачатковых класаў

10.00 – 11.00

Ролевыя гульні па бяспецы «Мая бяспека»

1, 3, 4 класы

Лотыш Т.У.

Кабінет беларускай мовы і літаратуры

09.00-10.00

Навучальны занятак “Чырвоны, жоўты , зялёны”

6 – 8 класы

Лотыш Т.У.

Прадметныя кабінеты

14.00 – 16.00

Дадатковыя заняткі па вучэбных прадметах (у адпаведнасці з графікам работы)

1 – 8 класы

Настаўнікі-прадметнікі

Цэнтр “Сямейны куток”

Наведванне сем’яў вучняў 7, 8 класаў

15.00 – 17.00

Рэйды “Сям’я”, “Падлетак”

Сем’і вучняў 7, 8 класаў

Жукоўская Г.М.,

Лотыш Т.У.



Работа настаў-ніцка-бацькоў-скага патруля




Дзяжурства на дыскатэцы ў СДК, на вуліцах вёскі



Бібік А.Л.

12 снежня

Цэнтр

Краіна майстроў”



Дзень Здароўя “Мы – за здаровы лад жыцця!”

Майстэрня тэхнічнай працы

12.00–13.00

Гурток “Мадэліраванне малых форм”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.

Майстэрня абслугоўваючай працы

11.00–12.00

Гурток “Чараўніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

12.00–13.00

Гурток “Кудзесніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

13.00–14.00

Бізнес-кампанія “Радуга”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Цэнтр “Краіна ведаў”

Кабінет беларускай мовы і літаратуры

09.00 – 10.00

Конкурсная праграма “Здаровым быць здорава”

6 – 8 класы

Жукоўская Г.М.,

класныя кіраўнікі



Кабінет пачатковых класаў

10.00 – 11.00

Урок здароўя “У гасцях у Айбаліта”

1 – 4 класы

Жукоўская Г.М.,

класныя кіраўнікі



Прадметныя кабінеты

14.00 – 16.00

Дадатковыя заняткі па вучэбных прадметах (у адпаведнасці з графікам работы)

1 – 8 класы

Настаўнікі-прадметнікі

Цэнтр “Алімпійцы”

Спартыўная зала

11.00 – 12.00

Спартыўныя спаборніцтвы “Усе на старт”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М., класныя кіраўнікі

Цэнтр “Сямейны куток”

Наведванне сем’яў вучняў 7, 8 класаў

15.00 – 17.00

Рэйды “Сям’я”, “Падлетак”

Сем’і вучняў 6 класа

Бойка М.В.




Работа настаў-ніцка-бацькоў-скага патруля




Дзяжурства на дыскатэцы ў СДК, на вуліцах вёскі



Мігура І.Р.

19 снежня

Цэнтр

Краіна майстроў”




Дзень прававых ведаў

Майстэрня тэхнічнай працы

12.00–13.00

Гурток “Мадэліраванне малых форм”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.

Майстэрня абслугоўваючай працы

11.00–12.00

Гурток “Чараўніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

12.00–13.00

Гурток “Кудзесніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

13.00–14.00

Бізнес-кампанія “Радуга”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Цэнтр “Алімпійцы”

Спартыўная зала

11.00 – 12.00

Спартыўныя гульні па выбары вучняў “Гульнявое асарці”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.

Цэнтр “Краіна ведаў”

Кабінет інфарматыкі

09.00 – 10.00

Камп’ютарны клуб

1 – 8 класы

Каспарэвіч Т.І.

Кабінет пачатковых класаў

10.00 – 11.00

Вусны часопіс “Мае правы”

1 – 4 класы

Рубанік Н.У.

Кабінет беларускай мовы і літаратуры

09.00 – 10.00

Адкрытая кафедра “Падарожжа ў краіну прававых ведаў”

6 – 8 класы

Рубанік Н.У.

Прадметныя кабінеты

14.00 – 16.00

Дадатковыя заняткі па вучэбных прадметах (у адпаведнасці з графікам работы)

1 – 8 класы

Настаўнікі-прадметнікі

Цэнтр “Краіна творчасці”

Прадметныя кабінеты

12.00 – 13.00

Адкрыццё майстэрні Дзеда Мароза. Выраб выцінанак, гірляндаў

1 – 8 класы

Класныя кіраўнікі

Цэнтр “Добрыя справы”

Мікрараён аг.Волма

13.00 – 15.00

Дапамога адзінокім і пажылым людзям

БРПА

Жукоўская Г.М.

Цэнтр “Сямейны куток”

Работа настаў-ніцка-бацькоў-скага патруля




Дзяжурства на дыскатэцы ў СДК, на вуліцах вёскі



Смольская С.В.

26 снежня

Цэнтр

Краіна майстроў”



Навагодні дзень

Майстэрня тэхнічнай працы

12.00–13.00

Гурток “Мадэліраванне малых форм”

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.

Майстэрня абслугоўваючай працы

11.00–12.00

Гурток “Чараўніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

12.00–13.00

Гурток “Кудзесніца”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Майстэрня абслугоўваючай працы

13.00–14.00

Бізнес-кампанія “Радуга”

1 – 8 класы

Смольская С.В.

Цэнтр “Свет кнігі”

Інтэгрыраваная бібліятэка

13.00–15.00

Конкурсна-гульнёвая праграма “Калядныя дзівосы”

1 – 8 класы

Місюкевіч А.У.

Цэнтр “Алімпійцы”

Спартыўная зала

10.00-11.00

Вясёлыя старты з Дзедам Марозам

1 – 8 класы

Ярмольчык В.М.


Цэнтр “Краіна ведаў”

Кабінет інфарматыкі

09.00 – 10.00

Камп’ютарны клуб

1 – 8 класы

Дзяжурны настаўнік

Цэнтр “Краіна творчасці”

Прадметныя кабінеты

11.00 – 13.00

Майстэрня Дзеда Мароза. Выраб выцінанак, гірляндаў

1 – 8 класы

Каспарэвіч Т.І.

Цэнтр “Лідар”

Мікрараён аг. Волма

12.00 – 14.00

Акцыя “Цуды на Каляды”

Члены БРПА

Жукоўская Г.М.

Цэнтр “Сямейны куток”

Работа настаў-ніцка-бацькоў-скага патруля

21.00 – 24.00

Дзяжурства на дыскатэцы ў СДК, на вуліцах вёскі



Рубанік Н.У.

Намеснік дырэктара па асноўнай дзейнасці А.Л. Бібік

Каталог: 2013
2013 -> Падымайся, Дзімон! гарланіў над вухам Ахмед, трасучы мяне за плячо
2013 -> Францішак Аляхновіч у капцюрох гпу змест
2013 -> Тэставыя заданні па арфаграфіі Правапіс галосных о, э, а
2013 -> Турэмны дзённік 19-20 снежня 2010 г
2013 -> Ён адкрывае глыбокае і стоенае, ведае, што ў змроку, і святло жыве з Ім
2013 -> Маё пакліканне — гэта любоў Зборнік набажэнстваў падчас трыдуума І перэгрынацыі рэліквій святой Тэрэзы ад Дзіцяткі Езуса
2013 -> Магдэбургскае права 6 мая 1589 г
2013 -> Урок беларускай мовы ў 3 класе Развіццё маўлення. Навучанне пісьмоваму пераказу
2013 -> Зацвярджаю дырэктар І. Р. Мігура “ ” 2015 г


Поделитесь с Вашими друзьями:




База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2022
звярнуцца да адміністрацыі

войти | регистрация
    Галоўная старонка


загрузить материал