Урок "Мне выпала шчасце тут нарадзіцца" 01. 09 Кл кіраўнікі




Дата канвертавання24.02.2019
Памер133.92 Kb.
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА “Навасёлкаўскі ВПК

дзіцячы сад-сярэдняя школа”

_________________ Н.М.Лаптановіч




ПЛАН

выхаваўчай, ідэалагічнай і сацыяльнай работы

на І паўгоддзе 2018-2019 навучальнага года




Змест

Дата

Адказныя



Урачыстая лінейка “Дзень добры, школа!”

01.09

Макарэвіч А.М.



Урок “Мне выпала шчасце тут нарадзіцца”

01.09

Кл.кіраўнікі



Тыдзень дарожнай бяспекі

01.09-10.09




  • Урок бяспекі. (1-11 кл.)

01.09

Кл. кіраўнікі

  • Сустрэча з інспектарам ДАІ

01.09

Макарэвіч А.М.

  • Пазнавальная гульня “Беражыся аўтамабіля” (2-4 кл.)

08.09

Кудравец Л.І.

  • Дзень здароўя. Спартландыя “Чырвоны. Жоўты. Зялёны”. (5-11 кл.)

08.09

Псышчаніца М.М.



Адзіныя класныя гадзіны, прысвечаныя Дню беларускага пісьменства і друку і Міжнароднаму дню граматнасці

03.09-07.09

Кл. кіраўнікі



Наведванне кніжнай выставы “Сэрцам роднага слова краніся” (1-11 кл.)

1.09-08.09

Сцепусюк Т.М.



Сход ГА “БРСМ” “плануем, прапаноўваем, вырашаем”

05.09

Літвіновіч З.У.



Пасяджэнне Савета дружыны “Выбары ў дружыне”

06.09

Літвіновіч З.У.



Аперацыя “Макулатура”

10.09-29.09

кл. кіраўнікі



Класныя гадзіны, прысвечаныя Сусветнаму дню прадухілення самагубстваў

10.09-15.09

Кл. кіраўнікі



Наведванне кніжнай выставы “Зямля бацькоўская святая” (1-11)

10.09-22.09

Сцепусюк Т.М.



Акцыя “У БРСМ – разам з сябрамі”

10.09-15.09

Літвіновіч З.У.



Урачысты піянерскі збор “Новае пакаленне – новае папаўнене”

15.09

Псышчаніца М.М.



Тыдзень мабильнасці

17.09-22.09









Кл. кіраўнікі



  • Адзіны дзень ПДР, прысвечаны экалагічнай акцыі “Дзень без аўтамабіля”

20.09

Кл. кіраўнікі



  • Конкурс малюнкаў “Разумны аўтамабіль” (2-5 кл.)

21.09

Літвіновіч З.У.



Інфармацыйныя гадзіны, прысвечаныя Міжнароднаму дню міру

17.09-21.09

Кл. кіраўнікі



Атрадныя піянерскія зборы

17.09-21.09

Кл. кіраўнікі



Дыктант па тэкстах энерганагляду (8 кл.)

17.09-21.09

Пашкавец Н.А.



ЗЦ Наведванне Дня адчыненых дзвярэй у ДУДА “Цэнтр дзіцяча-юнацкага турызму і краязнаўства” (члены гуртка “Турызм”)

22.09

Псышчаніца М.М.



Інтэрактыўны занятак “Шчаслівы той, хто віна не п’е” (8-11 кл.)

22.09

Лук’яненка І.Л.



Акцыя “Як жывеш, падручнік?”

24.09-29.09

Сцепусюк Т.М.

Савет старшакл.





Агульнашкольная інфармацыйная гадзіна “Я гэты край Радзімаю заву” (відэалекторый “Пружаны – старажытны горад”)

27.09

Кл. кіраўнікі



Ранішнік “Мы школьнікамі сталі” (1 кл.)

28.09

Кукса І.С.



Акцыя “Стваральнікі дабра” (5-11 кл.)

29.09

Літвіновіч З.У.



Спартландыя “Гадзіна футбола” (4-11 кл.)

29.09

Псышчаніца М.М.



Дыктант па тэкстах энерганагляду (9 кл.)

01.10-06.10

Лук’яненка І.Л.



Інфармацыйныя і класныя гадзіны, прысвечаныя Дню састарэлых людзей)

01.10-06.10

Кл.кіраўнікі



Дзень самакіравання. Святочны канцэрт, прысвечаны Дню настаўніка.

05.10

Савет старшакл., ГА “БРСМ”



Акцыя “Стваральнікі дабра” (5-11 кл.)

06.10

Літвіновіч З.У.



Спартландыя “Фізкульт-ура!” (2-11 кл.)

06.10

Псышчаніца М.М.



Інтэрактыўная гутарка “Як заваяваць аўтарытэт у аднагодкаў” (9-11 кл.)

06.10

Лук’яненка І.Л.



Тыдзень маці

08.10-13.10




08.10-13.10

Кл. кіраўнікі

  • Дзень добрых спраў “Дапамажы матулі”

09.10

ГА “БРПА”, “БРСМ”

  • Выстава фотакалажаў “Усё пачынаецца з матулі” (1-11 кл.)

да 10.10

Кл. кіраўнікі, Літвіновіч З.У.

  • Ранішнік для матуль “Усмешкай матулі сагрэтыя” (1-4 кл.)

12.10

Кудравец Л.І.,

матушка Вольга (Мялешка)



  • Флэшмоб “Я люблю цябе, мама!” (8-11 кл.)

13.10

Макарэвіч А.М.

  • Акцыя “Віншуем” (уручэнне віншавальных паштовак мнагадзетным маці)

13.10

Літвіновіч З.У.

актыў БРПА, БРСМ





Дзень здароўя. Асенні крос.

13.10

Псышчаніца М.М.



Аперацыя “Пасадзі дрэва”

13.10

Кл. кіраўнікі



Свята акцябрацкай зорачкі (2 кл.)

16.10

Уроніч С.М., Літвіновіч З.У.



Наведванне спектакля Пружанскага ДК “Падарожжа агеньчыка” (1-5 кл.)

17.10

Макарэвіч А.М.,

кл. кіраўнікі





Адзіны дзень ПДР

18.10

Кл. кіраўнікі



Гульня-прэзентацыя “Падарожжа ў Чытай-горад” (1-4 кл.)

18.10

Сцепусюк Т.М.



КТС “Асенні кірмаш”

19.10

Літвіновіч З.У.



ЗЦ Традыцыйны турнір па валейболу паміж навучэнцамі школ “Восень-2018” (удзельнікі секцыі “Валейбол”)

20.10

Псышчаніца М.М.



Гульнёвая праграма “Мая бяспека” (аб правілах бяспечных паводзін на дарозе) (2-8 кл.)

20.10

Лук’яненка І.Л.



Аперацыя “Пасадзі дрэва”

20.10

Кл. кіраўнікі



Тыдзень карысных спраў (да 100-годдзя УЛКСМ)

22.10-27.10




  • Класныя гадзіны, прысвечаныя Міжнароднаму дню ААН”

22.10-27.10

Кл. кіраўнікі

  • Пасяджэнне камітэта ПА “БРСМ” “Будучае Радзімы будаваць маладым”

23.10

Літвіновіч З.У.

  • Агульная інфармацыйная гадзіна “БРСМ: зберагаючы традыцыі” (8-11 кл.)

25.10

Літвіновіч З.У.

  • Інтэрактыўная гульня “Свая гульня”, прысвечаная 100-годдзю УЛКСМ.

26.10

Літвіновіч З.У.

  • Працоўная акцыя “Моладзь – за чыстату вёсак і гарадоў” (5-11 кл.)

27.10

Літвіновіч З.У.



Вечар адпачынку “Чараўніца Восень” (8-11 кл.)

27.10

Лук’яненка І.Л.



Аперацыя “Металалом”

01.11-01.12

Кл. кіраўнікі



Акцыя “Помнік” (падтрыманне парадку каля Брацкай магілы в.Смаляніца) (7-11 кл.)

01.11

Літвіновіч З.У.



Спартландыя “Вясёлыя канікулы”

03.11

Псышчаніца М.М.



Аперацыя “Клопат” (дапамога састарэлым в.Навасёлкі)

03.11

Літвіновіч З.У.



Экскурсія на крухмальны завод ААТ “Айчына” (9-11 кл.)

03.11

Сцепусюк Т.М.



Інфармацыйныя гадзіны, прысвечаныя Сусветнаму дню энергазберажэння.

08.11-15.11

Кл. кіраўнікі



Дзень здароўя. Конкурс “Фізкультурнік Беларусі”

10.11

Псышчаніца М.М.



Конкурс калажаў “Быць здаровым – класна!” (5-11 кл.)

10.11

Лук’яненка І.Л.



Выстава малюнкаў “Героі любімых кніг” (2-6 кл.)

12.11

Сцепусюк Т.М.



Адзіны дзень ПДР

15.11

Кл. кіраўнікі



Літаратурная гасцёўня “Палеская ластаўка”, прысвечаная 70-годдзю Я.Янішчыц. (8-11 кл.)

16.11

Сцепусюк Т.М.



Спаборніцтвы па стрытболе (7-11 кл.)

17.11

Псышчаніца М.М.



ЗЦ Ролевая гульня “Дарогай дабрыні” (7-8 кл.)

17.11

Літвіновіч З.У.



ЗЦ Спаборніцтвы па шашках (7-8 кл.)

17.11

Лемяшэўскі А.М.



Дыктант па тэкстах энерганагляду (4 кл.)

19.11-24.11

Кудравец Л.І.



Флэшмоб “Чыстыя рукі” (1-4 кл.)

19.11

Лук’яненка І.Л.



Агульнашкольная інфармацыйная гадзіна “Ганаруся сваімі землякамі”. Сустрэча з народным майстрам М.М.Кулецкай

22.11






Фотавыстава “Свойскі гадаванец – мой сябра” (2-11 кл.)

24.11

Літвіновіч З.У.



Аперацыя “Клопат” (дапамога састарэлым в.Комлішча)

24.11

Літвіновіч З.У.



Спартыўная эстафета “Хутчэй, вышэй, дужэй” (2-11 кл.)

24.11

Псышчаніца М.М.



Тыдзень барацьбы са СНІДам

26.11-01.12




  • Бліц-апытанне “Наркаманія: рэчаіснасць ці хвароба?” (5-11 кл.)

26.11

Савет старшакл.

  • Наведванне кніжнай выставы “СНІД – трывога чалавецтва” (1-11 кл.)

26.11-01.12

Сцепусюк Т.М.

  • Адзіны дзень прафілактыкі “Падлетак і закон: вывучаем, ведаем, выконваем” (прафілактыка наркаманіі)

29.11

Лук’яненка І.Л.

  • Флэш-акцыя БРСМ “Гэта павінен ведаць кожны” (раздача буклетаў)

30.11

Літвіновіч З.У.

  • Спартландыя “Мы супраць СНІДу”

30.11

Псышчаніца М.М.



Пасяджэнне Савета дружыны “БРПА сёння”

03.12

Літвіновіч З.У.



Тыдзень добрых спраў

03.12-08.12




  • Акцыя “Ад сэрца да сэрца” (збор канцтавараў для выхаванцаў ЦКРА г.Пружаны)

03.12-08.12

Актыў БРСМ, Савет старшакл.

  • акцыя “Пакармі птушак”

03.12-08.12

Кл. кіраўнікі

  • Агульнашкольная інфармацыйная гадзіна “Хто такія валанцёры?”, прысвечаная Сусветнаму дню валанцёраў.

06.12

Лук’яненка І.Л.

  • Ток-шоу “Вялікі перапынак” (прафілактыка курэння) (8-11 кл.)

07.12

Лук’яненка І.Л.

  • Аперацыя “Клопат” (дапамога ветэранам працы па гаспадарцы)

08.12

Літвіновіч З.У.



Дзень здароўя. Спартландыя “Зімовыя забавы”

08.12

Псышчаніца М.М.



Тыдзень прававых ведаў

10.12-15.12




10.12-15.12

Кл. кіраўнікі

  • Наведванне кніжнай вытавы “Падарожжа ў краіну правоў чалавека” (1-11 кл.)

10.12-15.12

Сцепусюк Т.М.

  • Агульнашкольная інфармацыйная гадзіна “Твая зямля, твая Радзіма названа светла – Беларусь”

13.12

Барадоўская Н.Р.

  • Атрадныя піянерскія зборы “Мы – адзінае цэлае”

10.12-15.12

Кл. кіраўнікі

  • ЗЦ Інтэрактыўны занятак “Спакусы вакол цябе: умей сказаць “не” (7-11 кл.)

15.12

Лук’яненка І.Л.



Дыктант па тэкстах энерганагляду (3, 5 кл.)

10.12-14.12

Кл. кіраўнікі



Сход ГА “БРСМ” школы (аб выніках работы за першае паўгоддзе 2018/2019 навучальнага года)

14.12

Літвіновіч З.У.



Гульня-віктарына “Я з кнігай адкрываю свет” (5-6 кл.)

15.12






Інфармацыйныя гадзіны, прысвечаныя Дню беларускага кіно

20.12

Кл. кіраўнікі



Тыдзень навагодніх цудаў

15.12-22.12




  • Выстава “Навагодні рарытэт”

да 19.12

Літвіновіч З.У.

  • Аперацыя “Насустрач Новаму году” (упрыгожванне класаў і школы да навагодніх свят)

15.12

Макарэвіч А.М., Літвіновіч З.У,

кл. кіраўнікі



  • Адзіны дзень прафілактыкі “Падлетак і закон: вывучаем, ведаем, выконваем” (аб піратэхнічных сродках)

21.12

Лук’яненка І.Л.

  • Акцыя “Добрая справа піянера” (аказанне пасільнай дапамогі састарэлым)

22.12

Літвіновіч З.У.

  • Наведванне і ўручэнне падарункаў выхаванцам ЦКРА г.Пружаны

22.12

Макарэвіч А.М.


База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка