В.І. Матусевіч план работы аддзела адукацыі, спорту І турызму Дзяржынскага райвыканкама




Дата канвертавання13.10.2018
Памер134.9 Kb.
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Начальнік аддзела адукацыі,

спорту і турызму

В.І. Матусевіч


ПЛАН

работы аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама

на май 2018 г.

Будзь эталонам якасці!

Стыў Джобс

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

02, 08, 15, 22, 25, 29

Пасяджэнне раённага выканаўчага камітэта

Матусевіч В.І.

панядзелак 9.00-11.00

Правядзенне тэлефоннай «гарачай лініі» па пытаннях адукацыі

Матусевіч В.І.

08, 22

Пасяджэнне камісіі па справах непаўналетніх

Гапанькова Г.У.

Кананюк Л.А.

Макарэвіч В.А.

09

Святочныя мерапрыемствы ў рамках святкавання Дня Перамогі (раённая акцыя «Вахта Памяці»;акцыя “Беларусь помнит”, выстава дзіцячай творчасці)

Матусевіч В.І. Яшчук Н.В.

Кіраўнікі ўстаноў

11

Мерапрыемствы, прысвечаныя Дню Дзяржаўнага герба Рэспублікі Беларусь і Дзяржаўнага флага Рэспублікі Беларусь (установы)

Матусевич И.В. Кіраўнікі ўстаноў

17

Урачыстае мерапрыемства, прысвечанае Дню работнікаў фізічнай культуры і спорту (гімназія г.Дзяржынска)

Змачынскі У.С. Герасенка А.С.

Юркевіч М.М.

17

Адзіны дзень інфармавання (ААСіТ, установы)


Гапанькова Г.У.,

кіраўнікі ўстаноў

23

Вытворчы савет кіраўнікоў устаноў адукацыі, спорту і турызму (Станькаўская СШ імя М.Казея, Дзяржынскі ЦТіК, Станькаўскі ЯС, Станькаўскі ДС ):

  1. Арганізацыя аздараўлення, працы і адпачынку ў летні перыяд 2018 года ўстановамі агульнай сярэдняй, спецыяльнай, дашкольнай адукацыі. Рэалізацыя педагагічных праектаў у летні перыяд.

3. Вынікі работы ўстаноў у асенне-зімовы перыяд 2017/2018 навучальнага года і задачы на 2018/2018.

4. Работа дырэкцый устаноў па арганізаванаму завяршэнню навучальнага года і пачатку 2018\2019.






Матусевіч І.В.

Грыгаровіч Т.В.

Чыгір Т.К.

Канановіч В.Л.
Гапанькова Г.У.

25

Раённае свята “20 лет мы разам” , прысвечанае 20-годдзю заснавання Дзіцячага раённага парламента (гімназія № 1 г. Дзяржынска, 15.00)

Яшчук Н.В.

Кіраўнікі ўстаноў


30

Свята апошняга школьнага званка для выпускнікоў ІХ, ХІ класаў з удзелам прадстаўнікоў аддзела адукацыі, спорту і турызму, райвыканкама, грамадскасці

Матусевіч І.В., куратары ўстаноў , кіраўнікі ўстаноў

31

Свята завяршэння навучальнага года ва ўстановах для вучняў І-VІІІ, Х класаў з удзелам прадстаўнікоў аддзела адукацыі, спорту і турызму, райвыканкама, грамадскасці

Матусевіч І.В., куратары ўстаноў , кіраўнікі ўстаноў

01.06

Свята абароны дзяцінства

Кананюк Л.А.

Грыгаровіч Т.В.

Яшчук Н.В.

1. Раённыя мерапрыемствы з вучнямі ўстаноў сярэдняй адукацыі

01-09

Раённая акцыя «Мы гэтай памяці верныя»

Чабоцька У.М.

04

Удзел у занальным туры абласнога этапу агляду-конкурсу піянерскіх агітбрыгад «Зажги костер добра» (г. Клецк)

Яшчук Н.В.


05

Раённыя дыягнастычныя алімпіяды па вучэбных прадметах «Алімпіядныя надзеі» (гімназія г.Дзяржынска, 10.00):

геаграфія, хімія, грамадазнаўства, беларуская мова і літаратура, матэматыка, фізіка



Жызнеўская Н.І.,

куратары накірункаў

05

Адкрыты гарадскі пленэр юных мастакоў «Вясна майго горада» (гарадскі парк)

Яшчук Н.В.


5,12

Удзел у абласным фестывалі мастацкай творчасці «Майскі фэст» (05.05 – г. Барысаў, 12.05 – г. Жодзіна)

Яшчук Н.В.

Скуратовіч В.Л.

Халопіца Г.У.

Паўхлеб Л.С.

07-09

Раённая акцыя «Вахта памяці» (установы адукацыі)

Кіраўнікі УА

11-12

Удзел у рэспубліканскіх спаборніцтвах па юнацкім моташматбор’і (г. Гомель)

Яшчук Н.В.

Кунц А.М.

12

Раённы этап конкурсу работ даследчага характару (канферэнцыя) навучэнцаў устаноў агульнай сярэдняй адукацыі (гімназія г. Дзяржынска)

Чыгір Т.К.

Куратары напрамкаў

16

Гульня-конкурс па гісторыі «Кентаўрык – 2018» для вучняў ІІІ-ХІ класаў


Бурынская Г.Ю.,

кіраўнікі УАСА

17

Гульня-конкурс для вучняў ІІІ-ХІ класаў «Алімпіёнак – 2018»

Алейнікава Н.А.,

кіраўнікі УАСА

18

Закрыццё раённага музейнага марафону “Музей і дзеці” (16.00, Дзяржынскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей)


Бурынская Г.Ю., кіраўнікі УАСА

18

Дзень адчыненых дзвярэй у ААТПЛ

Бурынская Г.Ю., кіраўнікі УАСА

21-28

Раённы тыдзень турызму і краязнаўства

Чабоцька У.М.

22

Гала-канцэрт мастацкай творчасці «Майскі фэст» (гарадскі Дом культуры)

Падвядзенне вынікаў мастацкай творчасці



Яшчук Н.В.

кіраўнікі УАСА

23

Наведванне конкурсу прафесійнага майстэрства ў г. Мінску (праспект Пераможцаў, 20) вучнямі ІХ-Х класаў

Бурынская Г.Ю.,

кіраўнікі УАСА

01-12

Раённая грамадска-патрыятычная акцыя «Вам, ветэраны, наш клопат!» (установы адукацыі)

Кіраўнікі УА

май

Раённая выстава тэхнічнай творчасці навучэнцаў «ТэхнаГрад–2018» (ЦТДіМ Дзяржынскага раёна)

Яшчук Н.В.

май

Раённая выстава дэкаратыўна-прыкладной творчасці «Беларускія традыцыі і абярэгі» (ЦТДіМ Дзяржынскага раёна)

Яшчук Н.В.

май

Раённая выстава дзіцячай творчасці «Мае любімыя казкі» (ЦТДіМ Дзяржынскага раёна)

Яшчук Н.В.

май - жнівень

Падрыхтоўка і ўдзел у рэспубліканскім конкурсе-выставе «Юны натураліст», «Упрыгожым Беларусь кветкамі»

Южык Г.І., Хаменка А.К.,

кіраўнікі УА

май –кастрычнік

Раённы этап рэспубліканскага конкурсу фотаздымкаў «Зямля пад белымі крыламі»

Чабоцька У.М.

май –кастрычнік

Раённы этап рэспубліканскага конкурсу творчых работ «Шляхам добрых спраў»

Чабоцька У.М.

2. Фізкультурна-аздараўленчая і спартыўна-масавая работа

01

Спартыўныя мерапрыемствы, прысвечаныя 1 Мая (гарадскі парк)

Герасенка А.С.

09

Спартыўныя мерапрыемствы, прысвечаныя Дню Перамогі (гарадскі парк, 10.00)

Герасенка А.С.

09

Першынство г. Дзяржынска па міні-футболе сярод дваровых каманд (гарадскі стадыён, 13.00)

Герасенка А.С.

09

Турнір па стрытболе сярод мужчынскіх каманд (гарадскі стадыён, 13.30)

Герасенка А.С.

09

Турнір па настольным тэнісе (гарадскі стадыён, 13.30)

Герасенка А.С.

12-13

Турнір сярод спартыўных класаў па настольным тэнісе (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.

13, 20

Турнір па футболе сярод юнакоў 2006 г. нар. і маладзейшых (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.

16, 19

Турнір па баскетболе сярод спартыўных класаў (юнакі) (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.

18

Спаборніцтвы па здачы Дзяржаўнага фізкультурна-аздараўленчага комплексу сярод вучняў устаноў агульнай сярдняй адукацыі ў рамках правядзення Дня работнікаў фізічнай культуры і спорту

Герасенка А.С.

19

Першынство Дзяржынскага раёна па спартыўным арыентаванні

Чабоцька У.М.

25

Спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы ў рамках круглагадзічнай спартакіяды сярод арганізацый Дзяржынскага раёна

Герасенка А.С.

май

Чэмпіянат Мінскай вобласці па футболе сярод аматарскіх каманд

Герасенка А.С.

май

Занальныя спаборніцтвы па футболе сярод юнакоў 2003-2004 гг. нар у рамках ХХІХ Круглагадзічнай спартакіяды вучняў устаноў агульнай сярэдняй адукацыі (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.

май

Першынство Мінскай вобласці па футболе сярод ДЮСШ, СДЮШАР, ФК (юнакі 2006 г. нар.) (па прызначэнні)

Юркевіч М.М.

май

Абласны турысцкі злёт школьнікаў

Чабоцька У.М.

3. Работа з педкадрамі, арганізацыйна-метадычнае суправаджэнне

03

Атэстацыя педагагічных работнікаў пры аддзеле адукацыі, спорту і турызму (Кірава, 10)

Южык Г.І.

03

Інструктыўна-метадычная нарада з бібліятэкарамі «Увядзенне новых форм школьнымі бібліятэкарамі. Забяспечанасць устаноў адукацыі падручнікамі і вучэбна-метадычнымі дапаможнікамі» (гімназія г.Дзяржынска)

Алейнікава Н.А.

11

Вучоба грамадскіх інспектараў па ахове працы пярвічных прафсаюзных арганізацый устаноў адукацыі (установы агульнай сярэдняй і дадатковай адукацыі) (ААСіТ, Кірава, 10, каб. № 2, 9.00-12.00, 13.00-16.00)

Ляўко А.М.

11, 15, 18

Субяседванне з намеснікамі па выхаваўчай рабоце, педагогамі сацыяльнымі (Дзяржынскі РСПЦ, 10.00)

Гапанькова Г.У.

Кананюк Л.А. Макарэвіч В.А.

12

Кірмаш сацыяльна-педагагічных інавацый «Развіццё дадатковай адукацыі: ад ідэі да практыкі» ў рамках абласнога фестывалю метадычных ідэй (Дзяржынскі раённы цэнтр турызму і краязнаўства)

Чыгір Т.К.

Чабоцька У.М.

Яшчук Н.В.

Кунц А.М.

Хаменка А.К.

15

РМА кіраўнікоў фізічнага выхавання ўстаноў дашкольнай адукацыі

(Станькаўскі ЯС № 1, 10.00)



Юнкевіч А.С.

15

РМА настаўнікаў англійскай мовы (Негарэльская БШ № 2)

Мойса Т.І.

17

Семінар-нарада з намеснікамі кіраўнікоў УАСА па вучэбнай рабоце (СШ№4 г.Дзяржынска, 10.00)

Гапанькова Г.У.

17

Міжведамасны семінар-нарада з намеснікамі кіраўнікоў па выхаваўчай рабоце па пытаннях арганізацыі аздараўлення, працы і адпачынку навучэнцаў ў летні перыяд 2018 (СШ№4 г.Дзяржынска, 14.00)

Гапанькова Г.У.

16

Майстар-клас настаўніка матэматыкі Валахановіч Т.У. (гімназія г. Дзяржынска)


Алейнікава Н.А.

16

РМА настаўнікаў-дэфектолагаў ПКПП устаноў дашкольнай адукацыі (ДЦРД п. Энергетыкаў, 10.00)

Васілеўская Я.У.

17

Круглы стол педагогаў-псіхолагаў (гімназія г. Дзяржынска, 10.00)

Макарэвіч В.А.

18

Семінар на базе рэсурснага цэнтра па англійскай мове (гімназія г. Фаніпаля, 14.00)

Мойса Т.І.

21

Раённы этап абласнога конкурсу «Свет дзяцінства» сярод устаноў дашкольнай адукацыі (ААСіТ, вул.Кірава,10)

Грыгаровіч Т.В.

Юнкевіч А.С.

22

Выніковы занятак творчых груп педагогаў устаноў дашкольнай адукацыі (ДЦРД г. Дзяржынска, 10.00)

Грыгаровіч Т.В.

Юнкевіч А.С.

25

Семінар-нарада з кіраўнікамі ўстаноў дашкольнай адукацыі, намеснікамі дырэктараў вучэбна-педагагічных комплексаў дзіцячы сад – школа (Станькаўскі яслі-сад № 1, 10.00)

Грыгаровіч Т.В.

30

Нарада з кіраўнікамі метадычных фарміраванняў педагогаў устаноў дашкольнай адукацыі (ДЦРД г. Дзяржынска, 10.00)

Грыгаровіч Т.В.

Юнкевіч А.С.

4. Арганізацыйная работа, аналіз, кантроль


панядзелак

9.00-11.00



Правядзенне тэлефоннай «гарачай лініі» па пытаннях арганізацыі харчавання

Палітанская М.П.

03

Дзень ДРК (установы агульнай сярэдняй адукацыі)

Гапанькова Г.У.

04, 18

Дні прафілактыкі (СШ № 2 г. Дзяржынска, ААТПЛ)

Макарэвіч В.А.

10-29


Маніторынг райкама прафсаюза по працоўным заканадаўстве, ахове працы:

10.05 ДАЛ «Дружба»; 15.05 Яслі-сад № 7 г. Дзяржынска; 17.05 Яслі-сад № 5 г. Дзяржынска;

22.05 Валмянскі ВПК ДС-БШ; 25.05 Негарэльскі яслі-сад; 25.05 Дзямідавіцкі ВПК ДС-БШ;

29.05 Дварышчанскі ВПК ЯС-СШ



Ляўко А.М.

17

Дзень куратара

Куратары ўстаноў

17

Вучоба грамадскіх інспектараў па ахове працы пярвічных прафсаюзных арганізацый устаноў адукацыі (установы дашкольнай адукацыі) (ААСіТ, каб. № 2, 9.00-12.00, 13.00-16.00)

Ляўко А.М.

25

Камісія па праверцы ведаў па ахове працы (пратакол)

Бушыла Н.В.

25

Прыемка ДАЛ “Дружба” да аздараўлення ў летні перыяд 2018 года

Гапанькова Г.У.

Канановіч В.Л.

Даўгалапцева Н.І.

28-30

Прыемка ўстаноў да арганізацыі работы летнікаў

Матусевіч І.В.

Палітанская М.П.

Буднік А.І.

май

Камплектаванне ўстаноў дашкольнай адукацыі г. Дзяржынска і г. Фаніпаля

Грыгаровіч Т.В.

май

Маніторынг эфектыўнасці работы ўстаноў дадатковай і агульнай сярэдняй адукацыі па арганізацыі занятасці навучэнцаў у пазаўрочны час, у тым ліку ў шосты школьны дзень

Гапанькова Г.У.

Матусевіч І.В.

Макарэвіч В.А.

Май

Маніторынг падрыхтоўкі да выпускных экзаменаў, завяршэння навучальнага года, выкананне праграм

Гапанькова Г.У.

Чыгір Т.К.

май

Маніторынг арганізацыі работы на вучэбна-доследных участках, рэалізацыяй праектаў па добраўпарадкаванні і азеляненні тэрыторый устаноў адукацыі згодна з загадам ад 02.02.2018 № 63 (установы адукацыі)

Южык Г.І.

5. Вытворчы савет пры начальніку аддзела адукацыі, спорту і турызму

3

Аб арганізацыі мерапрыемстваў ў рамках святкавання Дня Перамогі

Гапанькова Г.У.

Яшчук Н.В.

8

Падрыхтоўка матэрыяльнай базы ДАЛ “Дружба” да аздараўленчага сезона

Канановіч В.Л.

Даўгалапцева Н.І.

14

Вынікі конкурсу навукова-даследчых работ, алімпіяды па вучэбных прадметах “Алімпіядныя надзеі”

Чыгір Т.К. Жызнеўская Н.І.

21


Арганізацыя і правядзенне святаў апошняга школьнага званка ва ўстановах адукацыі
Падрыхтоўка мерапрыемстваў да Дня абароны дзяцей

Мера па падрыхтокі матэрыяльнай базы ўстаноў адукацыі да новага навучальнага 2018/2019 навучальнага года, ацяпляльнага сезона



Матусевіч І.В.

Куратары ўстаноў

Кананюк Л.А.

Канановіч В.Л.

Луцэвіч А.В.

6. Вытворчы савет пры намесніку начальніка аддзела адукацыі, спорту і турызму

08

Дзейнасць устаноў па выкананню ўстановамі праграм па плаванні

Змачынскі У.С.

15

Вынікі маніторынгу занятасці вучняў, у тым ліку ўліковых катэгорый

Макарэвіч В.А.

22

Арганізацыя работы устаноў у шосты школьны дзень

Куратары ўстаноў

29

Вынікі Дня куратара ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі

Куратары ўстаноў


Намеснік начальніка аддзела Г.У. Гапанькова


База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка