В.І. Матусевіч план работы аддзела адукацыі, спорту І турызму Дзяржынскага райвыканкама




Дата канвертавання03.09.2018
Памер132.65 Kb.
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Начальнік аддзела адукацыі,

спорту і турызму

В.І. Матусевіч



ПЛАН

работы аддзела адукацыі, спорту і турызму Дзяржынскага райвыканкама

на люты 2018 г.

Будзь эталонам якасці!

Стыў Джобс

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

6,13,20,27

Пасяджэнне раённага выканаўчага камітэта

Матусевіч В.І.

панядзелак 9.00-11.00

Правядзенне тэлефоннай «гарачай лініі» па пытаннях адукацыі

Матусевіч В.І.

01, 07, 15

Пасяджэнне камісіі па справах непаўналетніх

Гапанькова Г.У.

15

Адзіны дзень інфармавання (установы адукацыі)

Гапанькова Г.У.

16

Візіт дэлегацыі педагогаў Літоўскай Рэспублікі па абмене вопытам (яслі-сад № 1 г. Дзяржынска, сярэдняя школа № 4 г.Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.


16

VІ раённы фестываль ваенна-патрыятычнай і афганскай песні імя Э.Жыгалко (гімназія № 1 г.Дзяржынска)

Скуратовіч В.Л. Яшчук Н.В.

22

Семінар для педагогаў устаноў дашкольнай адукацыі Мінскай вобласці па пытаннях далучэння дзяцей да навучэння гульні ў шахматы (сумесна з ДУА «Мінскі абласны інстытут развіцця адукацыі») (ДЦРД г. Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

Юнкевіч А.С.

26-28

Міжнародны фестываль «Калейдаскоп праектаў» сярод педагогаў дашкольнай адукацыі Дзяржынскага і Ціхвінскага раёнаў


Грыгаровіч Т.В.

27

Савет аддзела адукацыі, спорту і турызму (СШ №4 г.Дзяржынска):

  1. Аб выкананні Дзяржаўнай праграмы «Адукацыя і маладзёжная палітыка» на 2016 – 2020 гады ў 2017 годзе.

  2. Аб выніках работы ўстаноў агульнай сярэдняй адукацыі раёна па ахове правоў непаўналетніх, прафілактыцы сацыяльнага сіроцтва, па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў


Гапанькова Г.У.

Гарадзецкая Л.А.

Макарэвіч В.А.

Кананюк Л.А.



02.03

Удзел дэлегацыі сістэмы адукацыі, спорту і турызму ў раённым свяце Працы (ГДК, 14.00)

Матусевіч В.І.

06.03

Адкрыццё рэспубліканскай акцыі “Мая Беларусь” (пісьменнікі дзецям) (СШ№1 г.Фаніпаля)

Мойса Т.І.

Халопіца А.У.


1. Раённыя мерапрыемствы з вучнямі ўстаноў сярэдняй адукацыі

01-28

Акцыя «Разам з камандай» (установы адукацыі)

Змачынскі У.С.

01-28

Месячнік духоўна-маральнага выхавання «Свет адкрыты кожнаму» (УАСА)

Гапанькова Г.У.

Кіраўнікі ўстаноў

01

Раённы фестываль даследчых работ выхаванцаў устаноў дашкольнай адукацыі «Я – даследчык!» (яслі-сад № 2 г. Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

Юнкевіч А.С.

01-28

Удзел у абласным конкурсе «Вучыся. Праграмуй. Гуляй»

Кандратовіч І.І.

Чыгір Т.К.

01-26

Раённы этап рэспубліканскага конкурсу «Дарогамі памяці» ў рамках рэспубліканскай акцыі «Мы гэтай памяці верныя»

Бурынская Г.Ю.,

кіраўнікі УА

03

Раённая алімпіяда па Правілах дарожнага руху

Кунц А.М.

да 10

Раённы этап рэспубліканскага конкурсу «Выратавальнікі вачыма дзяцей» (ЦТДіМ Дзяржынскага раёна)

Яшчук Н.В.

10

VII раённая краязнаўчая алімпіяда «Маю гонар быць дзяржынцам!» (гімназія г. Дзяржынска)

Бурынская Г.Ю.,

кіраўнікі УА

10

Пасяджэнне раённага клуба падлеткаў “Шаг вперед» (ЦТіК)

Чабоцька У.М.

Макарэвіч В.А.

10

Адкрыты раённы конкурс кап’ютарнага малюнка (гімназія г.Дзяржынска)

Яшчук Н.В.

13-17

Удзел у абласным этапе рэспубліканскага агляду інавацыйнай і тэхнічнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў адукацыі (анлайн-рэгістрацыя на сайце МАІРА)

Яшчук Н.В.,

кіраўнікі УА

да 15

Раённы этап рэспубліканскага конкурсу дзіцячага малюнка «Пасябруй са спортам!»

(ЦТДіМ Дзяржынскага раёна)



Яшчук Н.В.

15

Гульня-конкурс для вучняў ІІІ-ХІ класаў па беларускай мове і літаратуры «Буслік-2018»

Мойса Т.І.

Кіраўнікі ўстаноў

17

Пасяджэнне піянерскага клуба (ЦТДіМ Дзяржынскага раёна)

Яшчук Н.В.

19-24

Нядзеля патрыятычнага выхавання, прысвечаны 100-годдзю Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь

Чабоцька У.М.

Кіраўнікі ўстаноў

20

Раённы шахматны турнір сярод выхаванцаў устаноў дашкольнай адукацыі, вучэбна-педагагічных комплексаў дзіцячы сад – школа «Маляты гуляюць у шахматы» (ДЦРД г. Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

Юнкевіч А.С.

да 22

Удзел у нацыянальным адборы Міжнароднага конкурсу дзіцячага малюнка на тэму авіяцыйнага спорту «Fai Young Artists Contest - 2018» (Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі, г.Мінск, вул. Кірава, 16)

Яшчук Н.В.,

кіраўнікі УА

да 23

Удзел у абласным этапе рэспубліканскай выставы-конкурсу дзіцячых мастацкіх праектаў «Спрадвечнае заўтра» калектываў дэкаратыўна-прыкладной творчасці ўстаноў дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі, якія маюць званне «народны» (МАІРА)

Яшчук Н.В.


24

Дзень турызму. Раённае арыенцір-шоу, прысвечанае святу Дню абаронцаў Айчыны і Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь (ЦТіК)

Чабоцька У.М.

24

Раённы арт-фестываль юных мастакоў (гімназія г.Дзяржынска)

Яшчук Н.В.

24

Раённы фестываль КВЗ «Таленавітая моладзь таленавітая ва ўсім» (сярэдняя школа № 4 г. Дзяржынска)

Яшчук Н.В.

24

Дні творчасці вучняў пачатковых класаў:

Юны калекцыянер (гімназія г.Дзяржынска)

Арт-фестываль юных мастакоў (гімназія г.Дзяржынска)

Экалагічны серпантын “Заўцы прыроды” (гімназія г.Дзяржынска)



Цуда-шашкі (гімназія г.Дзяржынска)

Жызнеўская Н.І.

Платкоўская Т.І.

Хаменка А.К.

Герасенка А.С.


2. Фізкультурна-аздараўленчая і спартыўна-масавая работа

03

Спартыўнае зімовае свята на катку «Лядовыя старты» для дзяцей і падлеткаў уліковых катэгорый (гарадскі стадыён, 11.00)

Герасенка А.С.

05-06

Адборачныя спаборніцтвы па баскетболе сярод юнакоў 2002-2003 г. нар. і маладзейшых да спартакіяды ДЮСШ Мінскай вобласці (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.

07-08

Адборачныя спаборніцтвы па баскетболе сярод дзяўчат юнакоў 2002-2003 г. нар. і маладзейшых да спартакіяды ДЮСШ Мінскай вобласці (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.

08-09

Турнір сярод спартыўных класаў па настольным тэнісе (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.

20

Адкрытае першынство ДЮСШ па барацьбе дзюдо, прысвечанае Дню абаронцаў Айчыны і Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь(ДЮСШ)

Юркевіч М.М.

21

Турнір па міні-футболе, прысвечаны Дню абаронцаў Айчыны і Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь (ДЮСШ)

Юркевіч М.М.

21

Спаборніцтвы па шашках сярод арганізацый раёна (гімназія г. Дзяржынска, 18.00)

Герасенка А.С.

24

Першынство гімназіі г. Дзяржынска па міні-футболе сярод дваровых каманд, прысвечанае Дню абаронцаў Айчыны (гарадскі стадыён, 11.00)

Герасенка А.С.

24-25

Традыцыйны турнір па настольным тэнісе памяці воіна-інтэрнацыяналіста Э. Жыгалко (ДЮСШ, 10.00)

Герасенка А.С.

люты

Абласная спратакіяда ДЮСШ па баскетболе сярод юнакоў і дзяўчат 2002-2003 г. нар. і маладзейшых (па прызначэнні)

Юркевіч М.М.

люты

Першынство Мінскай вобласці ў праграме Алімпійскіх дзён моладзі па дзюдо сярод юнакоў і дзяўчат (па прызначэнні)

Юркевіч М.М.

люты

Масавыя катанні на каньках (пры спрыяльных умовах надвор’я) (гарадскі стадыён, 12.00)

Герасенка А.С.


3. Работа з педкадрамі, арганізацыйна-метадычнае суправаджэнне

01

Атэстацыя спецыялістаў адукацыі пры аддзеле адукацыі, спорту і турызму (ААСіТ)

Южык Г.І.

03.02,

22.02


Удзел у абласным фестывалі метадычных ідэй «Крокі да майстэрства»

(ЦТДіМ г.Чэрвеня, Клецкі ЦДТ)

Яшчук Н.В.

07

РМА настаўнікаў-дэфектолагаў пунктаў карэкцыйна-педагагічнай дапамогі ўстаноў дашкольнай адукацыі (яслі-сад1 г. Фаніпаля, 10.00)

Савачкіна А.С.

08

Семінар-практыкум па рашэнні алімпіядных заданняў па хіміі (пасяджэнне праблемнай групы, кіраўнік Іванова В.Ф. (сярэдняя школа № 1 г.Фаніпаля)

Южык Г.І.

08

Семінар-нарада для намеснікаў па выхаваўчай рабоце, кіраўнікоў метадычных аб’яднанняў класных кіраўнікоў, педагогаў сацыяльных, педагогаў-псіхолагаў (14.00, гімназія №1 г.Дзяржынска)

Гапанькова Г.У.

Макарэвіч В.А.

09

Занятак творчай групы «Творчасць – дзецям» (Станькаўскі яслі-сад № 1)

Юнкевіч А.С.

13

Семінар-практыкум па рашэнні алімпіядных заданняў па біялогіі (пасяджэнне праблемнай групы, кіраўнік Коршун Л.А.. (гімназія г.Фаніпаля)

Южык Г.І.

13

РМА настаўнікаў нямецкай мовы (СШ № 1 г. Фаніпаля)

Мойса Т.І.

14

Школа рэзерву кіруючых кадраў «Сістэма ўнутранага маніторынгу якасці адукацыі» (Негарэльская СШ № 1)

Гапанькова Г.У.

Чыгір Т.К.

15

РМА музычных кіраўнікоў устаноў дашкольнай адукацыі (яслі-сад № 2 г. Фаніпаля)

Юнкевіч А.С.

15

Другі этап дыстанцыйнай алімпіяды для педагагічных работнікаў (настаўнікаў фізікі, грамадазнаўства) (установы адукацыі)

Чыгір Т.К.

Алейнікава Н.А.

Бурынская Г.Ю.

20

Семінар-практыкум педагогаў-псіхолагаў устаноў адукацыі Дзяржынскага раёна «Дзіця ў сітуацыі канфлікту. Прадухіленне канфліктаў» (гімназія г. Дзяржынска, 9.30)

Макарэвіч В.А.

20

Школа маладога педагога (першы год працы) (гімназія г. Фаніпаля)

Чыгір Т.К.

20

РМА настаўнікаў геаграфіі «Удасканаленне навыкаў самастойнай работы навучэнцаў у адукацыйным працэсе» (Негарэльская БШ № 2)

Южык Г.І.

21

РМА настаўнікаў рускай мовы і літаратуры «Содержание уроков русского языка и литературы, факультативных занятий как условие и средство развития познавательных интересов учащихся и их способностей» (гімназія г. Дзяржынска)

Мойса Т.І.

21

РМА настаўнікаў пачатковых класаў (сярэдняя школа № 2 г.Дзяржынска)


Жызнеўская Н.І.

22

Інструктыўна-метадычны семінар для педагогаў сацыяльных (гімназія № 1 г. Дзяржынска, 10.00)

Макарэвіч В.А.

23

Семінар-нарада намеснікаў устаноў агульнай сярэдняй адукацыі (гімназія г.Фаніпаля)

Гапанькова Г.У.

23

Семінар-практыкум настаўнікаў-дэфектолагаў ПКПП устаноў дашкольнай, агульнай сярэдняй аукацыі (ЦКРНіР Дзяржынскага раёна)

Савачкіна А.С.

26


Семінар-практыкум для настаўнікаў айчыннай і сусветнай мастацкай культуры (сярэдняя школа № 4 г. Дзяржынска)

Бурынская Г.Ю.

27

Інструктыўна-метадычны семінар для настаўнікаў пачатковых класаў (маладых спецыялістаў, настаўнікаў, якія працуюць да 5 гадоў) (гімназія г. Дзяржынска, 10.00)

Жызнеўская Н.І.

27

РМА кіраўнікоў фізічнага выхавання ўстаноў дашкольнай адукацыі (ДЦРД г. Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

Юнкевіч А.С.

28

Занятак творчай групы выхавальнікаў дашкольнай адукацыі «АТММ,ТРВЗ, РТУ-тэхналогія» (яслі-сад № 2 г. Дзяржынска)

Грыгаровіч Т.В.

Юнкевіч А.С.

люты

Конкурс сярод педагагічных работнікаў «Педагагічная ІТ-мазаіка»

Чыгір Т.К.

4. Арганізацыйная работа, аналіз, кантроль


01-28

Маніторынг эфектыўнасці работы ўстаноў дадатковай і агульнай сярэдняй адукацыі па арганізацыі занятасці навучэнцаў у пазаўрочны час, у тым ліку ў шосты школьны дзень

Гапанькова Г.У.

Куратары ўстаноў


панядзелак

9.00-11.00



Правядзенне тэлефоннай «гарачай лініі» па пытаннях арганізацыі харчавання

Палітанская М.П.

06

Дзень ДРК ва ўстановах дашкольнай адукацыі

Грыгаровіч Т.В.

09, 23

Дні прафілактыкі (Грычынскі ВПК ЯС-БШ, Скірмантаўскі ВПК ЯС-СШ)

Макарэвіч В.А.

14-21

Маніторынг работы бібліятэк устаноў агульная сярэдняй адукацыі

Алейнікава Н.А.

19-24

Вывучэнне дзейнасці УА па навучанню навучэнцаў плаванні (інфармацыя)

Змачынскі У.С.

21

Дзень ДРК ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі

Гапанькова Г.У.

21

Савет па арганізацыі харчавання

Матусевіч В.І.

Палітанская М.П.

23

Камісія па праверцы ведаў па ахове працы (пратакол)

Бушыла Н.В.

21-28

Комплекснае вывучэнне дзейнасці ДУА «Яслі-сад № 7 г. Дзяржынска» па забеспячэнні якасці дашкольнай адукацыі

Грыгаровіч Т.В.

люты

Вывучэнне выканання працоўнага заканадаўства, фінансава-штатнай дысцыпліны, вядзення кадравага справаводства ва ўстановах адукацыі, спорту і турызму ( па асобным графіку)

Бушыла Н.В.

люты

Маніторынг зместу сайтаў устаноў адукацыі (інфармацыя)

Гапанькова Г.У.

Кандратовіч І.І.

Куратары ўстаноў

26.02-10.03

Комплекснае вывучэнне дзейнасці па забеспячэнні якасці адукацыі ДУА «Сярэдняя школа № 1 г.Фаніпаля»

Гапанькова Г.У.,

камісія

02.03

Дзень куратара

Куратары ўстаноў


5. Вытворчы савет пры начальніку аддзела адукацыі, спорту і турызму

5

Аб павышэнні кваліфікацыі педагагічных работнікаў у 2018 годзе

Южык Г.І.

кіраўнікі УА (па запрашэнні)



12

Вынікі вывучэння ддзейнасці УА па навучанню навучэнцаў плаванню


Змачынскі У.С.

19

Падрыхтоўка вучняў да  заключнага этапу рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах
Аб парадку спісання маёмасці

Жызнеўская Н.І.

Куратары напрамкаў

Матэльская Н.В.


26

Аб падрыхтаванасці вучняў, удзеле ў раённых, абласных спаборніцтвах, конкурсах, фестывалях (справаздача адміністрацый Баравікоўскай БШ, Бараўскога ВПК ЯС-СШ, Данілавіцкага ВПК ЯС-СШ, Забалацкага ВПК ДС-БШ)

Вядзенне рамонтных работ на аб’ектах



Чыгір Т.К.

Змачынскі У.С.

Кіраўнікі ўстаноў

Быкоўскі В.П.




6. Вытворчы савет пры намесніку начальніка аддзела адукацыі, спорту і турызму

6

Вынікі правядзення вечароў сустрэчы ва ўстановах адукацыі

Куратары УА

13

Аб правядзенні ІІІ Раённага фестывалю ваенна-патрыятычнай і афганскай песні імя Э.Жыгалка (пратакол даручэнняў)

Яшчук Н.В.

20

Вынікі маніторынгу зместу сайтаў устаноў адукацыі 

Кандратовіч І.І. Куратары ўстаноў

27

Вынікі маніторынгу эфектыўнасці работы ўстаноў дадатковай і агульнай сярэдняй адукацыі па арганізацыі занятасці навучэнцаў у пазаўрочны час, у тым ліку і ў шосты школьны дзень

Куратары ўстаноў


Намеснік начальніка аддзела Г.У. Гапанькова


База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка