Вынікі навукова-практычнай краязнаўчай канферэнцыі “Край Гарадзенскі”




Дата канвертавання27.05.2017
Памер209.06 Kb.
Вынікі навукова-практычнай

краязнаўчай канферэнцыі

Край Гарадзенскі”

У адпаведнасці з планам упраўлення адукацыі Гродзенскага аблвыканкама і дзяржаўнай установы адукацыі “Гродзенскі абласны цэнтр турызму і краязнаўства” на 2017 год 22 красавіка адбылася ІV абласная адкрытая навукова-практычная краязнаўчая канферэнцыя “Край Гарадзенскі”. Каля 200 навучэнцаў устаноў адукацыі Гродзенскай вобласці прадставілі свае работы ў 27 секцыях розных накірункаў.

Арганізацыя канферэнцыі і змест прац яе ўдзельнікаў паказалі, што дадзеная форма дадатковай  адукацыйнай дзейнасці набывае ўсё большую падтрымку сярод настаўнікаў і вучняў школ вобласці. Назіраецца рост якасці даследчых матэрыялаў вучняў, пераважная колькасць якіх выканана на беларускай мове.Тэматыка прадстаўленых матэрыялаў адлюстроўвае вельмі шырокі спектр краязнаўчых даследаванняў, які ахапіў каля двух дзесяткаў адгалінаванняў краязнаўчых ведаў.

Найбольшай актыўнасцю удзелу ў канферэнцыі і якасцю напісання і прадстаўлення даследчых работ выдзяляліся навучэнцы з устаноў адукацыі Слонімскага, Свіслацкага, Ашмянскага, Мастоўскага, Дзятлаўскага, Гродзенскага раёнаў, а таксама Ленінскага і Кастрычніцкага раёнаў г.Гродна. Па выніках другога тура канферэнцыі амаль усе ўдзельнікі атрымалі дыпломы І,ІІ і ІІІ ступені. Рашэннем журы прызавыя месцы размеркаваліся наступным чынам:



у секцыі № 1 “Тапаніміка Гарадзеншчыны” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Васілеўскі Іван – навучэнец ДУА “Спондаўскі д/с-сярэдняя школа”Астравецкага раёна, настаўнік Памецька Алёна Зянонаўна;

Шымілевіч Дзіяна – навучэнка ДУА “Доцішская сярэдняя школа”Воранаўскага раёна, настаўнік Троцкая Л.А.;

Лысевіч Мікіта – навучэнец ДУА “Корнадзьскі дзіцячы сад-базавая школа” Свіслацкага раёна, настаўнік Лысевіч Вольга Аляксандраўна;



дыпломам ІІ ступені:

Капіца Уладзіслаў – навучэнец ДУА “Канюхоўскі навучальна-педагагічны комплекс яслі-сад - сярэдняя школа” Бераставіцкага раёна, настаўнік Шчука Вольга Леанідаўна ;

Майсей Лізавета – навучэнец ДУА “Вялікаэйсмантаўская сярэдняя школа” Бераставіцкага раёна, настаўнік Калеснік Леанід Раманавіч;

Сіманенка Вікторыя, Данільчык Анжэла – навучэнцы ДУА “Раклевіцкі дзіцячы сад-базавая школа” Дзятлаўскага раёна;

Надудзік Анна-Марыя – навучэнка ДУА “Парэцкая сярэдняя школа”, настаўнік Баравікоў У.М. ;

дыпломам ІІІ ступені:

Іванюк Гражына, Лобач Юлія – навучэнкі ДУА“ВПК Дабравольскі дзіцячы сад-сярэдняя школа” Свіслацкага раёна, настаўнік Урбановіч Зоя Аляксандраўна;



у секцыі № 2 “Лінгвістычнае краязнаўства” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Машкова Кацярына, Юхневіч Уладзіслаў – навучэнцы ДУАЖырмунская сярэдняя школа” Воранаўскага раёна, настаўнік Квецень Валянціна Чаславаўна;



дыпломам ІІ ступені:

Сівова Паліна, Бандарчук Ясенія – навучэнцы ДУА “Наваяльнянская сярэдняя школа” Дзятлаўскага раёна, настаўнік Савасцюк Ганна Аляксандраўна;

Васілеўскі Мар’ян, Ліпніцкая Юлія – навучэнцы ДУА “Спондаўскі д/с- сярэдняя школа”, Астравецкага раёна, настаўнік Памецька Алёна Зянонаўна;

дыпломам ІІІ ступені:

Сівец Вера, Філістовіч Анастасія – навучэнцы ДУАГімназія №1 г. Астраўца”, настаўнік Блізнік Марыя Антонаўна;

Басарэўская Ангеліна – навучэнка ДУА “Паляцкішская сярэдняя школа” Воранаўскага раёна, настаўнік Янкелайць Аляксандра Чаславаўна;

Аліева Дар’я – навучэнка ДУА “Лявонавіцкі д/с- сярэдняя школа” Дзятлаўскага раёна, настаўнік Шалесная Вольга Сяргееўна;



у секцыі № 3 “Лінгвістычнае Гродназнаўства” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Валкавыцкая Кацярына – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа імя М.П. Масонава г.Свіслачы”, настаўнік Пракаповіч Ірына Віктараўна;



дыпломам ІІ ступені:

Багдановіч Карына, Сыцько Крысціна, Халопік Ірына – навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Слоніма”, настаўнік Захарчук Ірына Уладзіміраўна;

Вазянкоў Артур, Некрашэвіч Кірыл, Казлоўская Анжэліка – навучэнцы ДУА “Гудскі д/с- сярэдняя школа” Лідскага раёна, настаўнікі Усюкевіч В.У., Сіманенкава М.В. ;

дыпломам ІІІ ступені:

Каско Марыя – навучэнка ДУА “Дзятлаўская гімназія № 1”, настаўнік Ванчук Аксана Іосіфаўна;

Новік Рэната, Швед Таццяна – навучэнцы ДУА “ Гімназія г. Шчучына”, настаўнік Пасюта Алёна Васільеўна;

у секцыі № 4 “Людзі зямлі Гарадзенскай” узнагароджаны

дыпломам І ступені:

Казак Ганна – навучэнка ДУАУселюбскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа” Навагрудскага раёна, настаўнік Цераховіч Аксана Аляксандраўна;

Кадаўбік Валерыя – навучэнка ДУАСярэдняя школа № 8 г. Слоніма”, настаўнік Барысік Людміла Генрыхаўна;
дыпломам ІІ ступені:

Рабушка Ангеліна – навучэнка ДУАПелясская сярэдняя школа” Воранаўскага раёна, настаўнік Івашка Леанід Вацлававіч; -

Карпук Ксенія – навучэнка ДУАКвасоўская сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік Галіцкая Ірына Іванаўна;

Пяцэвіч Маргарыта – навучэнка ДУАСярэдняя школа № 5 г. Масты”; настаўнік Валковіч Ала Мікалаеўна ;

Пяцюшык Ангеліна – навучэнка ДУАГудзевіцкая сярэдняя школа” Мастоўскага, раёна, настаўнік Дзямбіцкая Наталля Уладзіміраўна;

дыпломам ІІІ ступені:

Шынкевіч Анастасія – член краязнаўчага гуртка “Нашчадкі ДУА “Гудагайская сярэдняя школа” Астравецкага раёна, настаўнік Васілёнак Марыя Карлаўна;

Янушкевіч Аляксандр – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Ашмяны”, настаўнік Місуна Елена Юр’еўна;

Баркоўская Паліна – навучэнка ДУА Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма”, настаўнік Абуховіч Людміла Анатольеўна;



у секцыі № 5 “Літаратурная Гарадзеншчына” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Стойлік Вольга – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №1 г. Скідзеля”, настаўнік - Неўгень Лілія Іванаўна;



дыпломам ІІ ступені :

Вайшнаровіч Аліна – навучэнка ДУА “Гімназія №1 г. Астраўца”, настаўнік Праскіна Алена Рычардаўна;

Лявончык Яўгенія – навучэнка ДУА “Гімназія №1 г. Дзятлава”, настаўнік Абрамчык Алена Рыгораўна;

дыпломам ІІІ ступені :

Шынковіч Вольга – навучэнка ДУА “ Радунская сярэдняя школа” Воранаўскага раёна, настаўнік Кампанеец Святлана Юльянаўна;

Варган Вікторыя, Штэйзель Анастасія – навучэнцы ДУА “Жукоўшчынскі дзіцячы сад – базавая школа” Дзятлаўскага раёна, настаўнік Шаркут Людміла Іосіфаўна;

у секцыі № 6 “Літаратурная Гарадзеншчына” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Кулевіч Анастасія – навучэнка ДУА “ Гімназія №1 імя акадэміка Я.Ф. Карскага г. Гродна”, настаўнік Баравік Іна Мікалаеўна;



дыпломам ІІІ ступені :

Афоніна Валерыя – навучэнка ДУА “Гімназія № 5 г. Гродна”, настаўнік Казлоўская Марына Іванаўна;

Гой Арцём – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа №11 імя генерала Антонава”, настаўнік Богдан Анжаліка Чаславаўна;

дыпломам ІІІ ступені :

Бяляўская Ганна – навучэнка ДУА “Дзярэчынскі дзіцячы сад – сярэдняя школа”Зэльвенскага раёна, настаўнік Свістун Іван Іванавіч;

Красько Дар’я – навучэнка ДУА “ Гімназія № 6 г. Гродна”, настаўнік Янулевіч Наталля Іосіфаўна;

Строк Вікторыянавучэнка ДУА “Сярэдняя школа №1 г.п.Рось” Ваўкавыскага раёна;



у секцыі № 7 “Гісторыя населеных пунктаў Гродзеншчыны” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Мелех Дзіянанавучэнка ДУА “Лунненская сярэдняя школа імя Героя Савецкага Саюза Івана Шарамета” Мастоўскага раёна, настаўнік Сільвановіч Ірына Мікалаеўна;



дыпломам ІІ ступені :

Драбышэўская Анастасія – навучэнка ДУА “Азёрская сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік Сільчанка Яўгенія Валер'еўна;

Малышаў Уладзіслаў, Шэршань Павел – навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа №3 г. Шчучына”, настаўнік Пабылец Алена Аляксандраўна;

Ільясевіч Селім – навучэнец ДУА “Іўеўская сярэдняя школа”;

Крывіцкая Віялета” – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №26 г.Гродна”;



дыпломам ІІІ ступені:

Ласёніс Вікторыя – навучэнка ДУА “Варнянскі яслі-сад-сярэдняя школа”Астравецкага раёна, настаўнік Хвясечка Наталля Іванаўна;



Генечка Марына – навучэнка ДУА “Свіслацкая сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік Кулікова Наталля Уладзіміраўна;

Шватро Наталья – навучэнка ДУА “Індурская сярэдняя школа” Гродзенскага раёна; настаўнік Ганчарэвіч Наталля Канстанцінаўна;



у секцыі № 8 “Мастацкая культура Гарадзеншчыны” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Лаўрэцкая Арына – навучэнка ДУА “ Гудагайская сярэдняя школа” Астравецкага раёна, настаўнік Шлыковіч Галіна Мечыславаўна;



дыпломам ІІ ступені :

Рэйшэль Вольга – навучэнка ДУА “ Гудзевіцкая сярэдняя школа”Мастоўскага раёна, настаўнік Славута Ніна Лявонцьеўна;

Яшчук Ганна – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Слоніма”, настаўнік Палубочка Наталля Аляксандраўна;

дыпломам ІІІ ступені :

Блізнюк Павел, Дубай Яўгеній – навучэнцы ДУА “ Сярэдняя школа № 7 г. Слоніма”, настаўнік Епіфанаў Ілья Ігаравіч ;

Найда Алена навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №12 г. Гродна”, настаўнік Колышка Ніна Іванаўна;

у секцыі № 9 “Эканамічныя працэсы і прыклады гаспадарання” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Лугачоў Уладзіслаў – навучэнец ДУА “Гімназія № 6 г. Гродна”, настаўнік Соркіна Іна Валер’еўна;

Ігнатовіч Уладзіслаў – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Ашмяны”, настаўнік Кіркоўскі Ігар Віктаравіч;

дыпломам ІІ ступені :

Макарэвіч Паліна – навучэнка ДУА “Гімназія №1 г. Дзятлава”, настаўнік Радамская Е.В.;

Буцко Вольга – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа Ш № 8 г. Слоніма”, настаўнік Гуская Ала Анатол’еўна;

Янкевіч Кацярына – навучэнка ДУА “Галавічпольская д/с-сярэдняя школа” Шчучынскага раёна, настаўнік Паўлюкевіч Ларыса Леанідаўна;



дыпломам ІІІ ступені :

Юркойць Антон – навучэнец ДУА “Варнянскі яслі-сад-сярэдняя школа” Астравецкаа раёна, настаўнік Гродзь Людміла Аляксандраўна;

Крэчка Віталій – навучэнец ДУА “Каралінская сярэдняя школа” Зэльвенскага раёна, настаўнік Крэчка Ала Іванаўна ;

у секцыі № 10 “Гродзеншчына ў гады Другой сусветнай вайны” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Чорная Кацярына, Лебедзь Валерыя – навучэнцы ДУА “Малабераставіцкая сярэдняя школа” Бераставіцкага раёна, настаўнік Эйсмант Тамара Іванаўна;

Рытус Віталь – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Навагрудка”, настаўнік Няўжынская Джэма Уладзіміраўна;



дыпломам ІІ ступені :

Мірошнікава Ксенія – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №7 г. Ваўкавыска”, настаўнік Пенькоўская І.В.;

Ляцевіч Дар’я – навучэнка ДУА “Новадзевяткавіцкая сярэдняя школа Слонімскага раёна”, настаўнік Ракуть Таццяна Пятроўна;

дыпломам ІІІ ступені :

Шатурына Анастасія – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Скідзеля”, настаўнік Кармызава Юлія Генадзьеўна;

Цвірко Яўгенія – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа г.п. Мір” Карэліцкага раёна, настаўнік Брант Валерый Іванавіч;

Воўк Алена – навучэнка ДУА “Дварчанскі д/с-сярэдняя школа” Свіслацкага раёна;



у секцыі № 11 “Гродзеншчына ў гады Другой сусветнай вайны” узнагароджаны:

дыпломам І ступені :

Стэфановіч Арцём, Стэфановіч Ульяна – навучэнцы ДУА “Гімназія № 1 г. Гродна”, настаўнік Зянько Алена Міхайлаўна;

Шніп Антоннавучэнец ДУА “Гімназія № 6 г.Гродна”, настаўнік Соркіна Іна Валер’еўна ;

дыпломам ІІ ступені :

Вайтовіч Ульяна – навучэнец ДУА “Любчанская сярэдняя школа”Навагрудскага раёна, настаўнік Баброўская Вольга Пятроўна ;

Дубай Аляксандр, Глябовіч Уладзіслаў – навучэнцы ДУА “ Гімназія № 1 г. Ваўкавыска”, настаўнікі Бандык Яніна Леанідаўна, Эльяшэвіч Павел Паўлавіч;

Рэзановіч М.,Лянцэвіч Д.,Трыпуцька Е. – навучэнцы ДУА “Лялюкінскі д/с-сярэдняя школа” Івьеўскага раёна;



дыпломам ІІІ ступені :

Халько Назар – навучэнец ДУА “Дубненская сярэдняя школа”Мастоўскага раёна, настаўнік Астапчэня Л.І;



Лукашэвіч Антон - навучэнец ДУА “Першамайская сярэдняя школа Шчучынскага раёна, настаўнік – Ганенка Ірына Казіміраўна;

Драгун Наталля – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа № 15 г. Гродна”, настаўнік Райко Данііл Мікалаевіч;



у секцыі № 12 “Гродзеншчына ў гады Другой сусветнай вайны” узнагароджаны:

дыпломам І ступені :

Панкеева Дзіяна, Банкоўская Аляксандра – навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа №4 імя П.І. Батава г. Слоніма”, настаўнік - Анішчык Наталля Мікалаеўна ;



дыпломам ІІ ступені :

Казак Паліна – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа№ 39 г.Гродна”, настаўнік – Бернатовіч А.С.;



Журко Аляксандра – навучэнка ДУА “Гімназія №1 г. Навагрудка”, настаўнік Саракапыт Алена Віктараўна;

дыпломам ІІІ ступені :

Седышава Марыя, Юрашэвіч Эльвіра – навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа № 22 г. Гродна”;

Рапацэвіч Караліна – навучэнка ДУА “Жупранская сярэдняя школа” Ашмянскага раёна, настаўнік – Хахарэўская Наталля Чаславаўна;

Пракапеня Яўгеній – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Масты”, настаўнік - Пракапеня Таццяна Мікалаеўна;

Газачоў Арцём, Грудзінскі Кірыл – навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа № 28 г.Гродна”;

у секцыі № 13 “Гарадзеншчына ў гісторыі войн ад старажытнасці да ХХ ст.” узнагароджаны:

дыпломам І ступені:

Кардаш Святлана – навучэнка ДУА “Таркачоўскі д/с – сярэдняя школа” Дзятлаўскага раёна, настаўнік Сташэўскі Аляксандр Сяргеевіч;



дыпломам ІІ ступені:

Жук Яўген, Сянчэня Мікіта – навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Слоніма”, настаўнік Лапікава Алена Васільеўна;

Захаркевіч Алеся, Івашкіна Паліна – навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа № 28, г.Гродна”, настаўнік Рабкоў Аляксандр Сяргеявіч;

Буйвід Дзмітрый – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Ашмяны”, настаўнік – Майсеевіч А.С.;



дыпломам ІІІ ступені:

Богдан Павел – навучэнец ДУА “Раціцкая сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік Русін Павел Валер'евіч;

Барысевіч Ігар – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа № 28 г.Гродна”, настаўнік Рабкоў Аляксандр Сяргеевіч ;

Маляўка Арцём – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа №32 г.Гродна”, настаўнік Занеўская А.С.;



у секцыі № 14 “Гісторыя школьніцтва на Гарадзеншчыне” узнагароджаны:

дыпломам І ступені:

Салагубік Ганна, Балюк Дзмітрый – навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа № 3 г.Свіслач”, настаўнік Пясецкі Аляксандр Валер’евіч;

Садоўскі Мікіта – навучэнец ДУА “Путрышкаўская сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік Крывулька Аляксандр Валяр’янавіч;

дыпломам ІІ ступені:

Дудзіцкая Аляксандра – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Шчучына”, настаўнік Яхімчык Аксана Анатольеўна;

Белік Марыя, Гецэвіч Кацярына, Ліханаў Михаіл – навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа №1 г. Лиды”, настаўнік Ліханава Наталля Анатольеўна;

дыпломам ІІІ ступені:

Каспяровіч Караліна – навучэнка ДУА “Мураванаашмянкоўскі вучэбна – педагагічны комплекс яслі – сад – сярэдняя школа” Ашмянскага раёна, настаўнік Тамашэвіч Тамаш Тамашавіч;

Гульнік Лізавета – навучэнка ДУА “Вензавецкі дзіцячы сад – сярэдняя школа” Дзятлаўскага раёна, настаўнік Лапата Людміла Мікалаеўна;

Багатырэвіч Кацярына – навучэнка ДУА “Базавая школа № 14 г. Гродна”, настаўнік Котусеў Яўгеній Мікалаевіч;

Яцкевіч Ілля – навучэнка ДУА “ Гімназія №7 г. Гродна”, настаўнік Фіронава Алёна Аляксееўна;



у секцыі № 15 “Гісторыя школьніцтва на Гарадзеншчыне” узнагароджаны:

дыпломам І ступені :

Лісік Аляксандра - навучэнка ДУА “Міжэвіцкая сярэдняя школа” Слонімскага раёна , настаўнік Засімовіч Людміла Юр’еўна;



дыпломам ІІ ступені:

Грынкевіч Яна, Зайкоўская Анастасія - навучэнцы ДУА “Дзітвянская сярэдняя школа” Лідскага раёна, настаўнік Ганевіч Людміла Мікалаеўна;

Паграноўская Юлія- навучэнка ДУА “Астрынская сярэдняя школа імя А. Пашкевіч (Цёткі)” Шчучынскага раёна, настаўнік Чырэц Лілія Вікенцьеўна;

Пракопчык Яна, Багдановіч Кацярына - навучэнцы ДУА “Гімназія № 6 г.Гродна”, настаўнік Соркіна Іна Валер’еўна;



дыпломам ІІІ ступені:

Брус Даніэль, Капач Мікіта - навучэнцы ДУА “Гімназія №1 г. Масты”, настаўнік Дзямешчык Лілія Генрыхаўна;

Дубынін Аляксандр, Завацкая Крысціна - навучэнцы ДУА “Грынкаўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” Свіслацкага раёна, настаўнік Міхальчык Уладзімір Уладзіміравіч;

Камарэц Арцём – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа №23 г. Гродна”, настаўнік Сямашка Ірына Антонаўна;

у секцыі № 16 “Археалагічная Гарадзеншчына” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Даніловіч Вера – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Слоніма”;



дыпломам ІІ ступені:

Буйвід Юлія – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Ашмяны”, настаўнік Талочка К.І.;

Рыгосік Мікіта – навучэнец ДУА “Сярэдняя школа аг.Пагранічны” Бераставіцкага раёна, настаўнік Турок Людміла Аляксееўна;

дыпломам ІІІ ступені:

Шамурзе Герман – навучэнец ДУА “Раціцкая сярэдняя школа “Гродзенскага раёна, настаўнік Гаспаревіч Раман Віктаравіч;

Люляк Дар’я – навучэнка ДУА “Новадзевяткавіцкая сярэдняя школа”Слонімскага раёна, настаўнік Ракуць Таццяна Пятроўна;

у секцыі № 17 “Геаграфічнае краязнаўства Гарадзеншчыны” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Келдановіч Дар’я - навучэнка ДУА “Кальчунская сярэдняя школа” Ашмянскага раёна, настаўнік Тармасевіч Генадзь Леанідавіч;

Лагута Дзмітрый - навучэнец ДУА “Гімназія № 6 г.Гродна”, настаўнікі Ціхановіч Данута Мечыславаўна, Соркіна Іна Валер’еўна;

дыпломам ІІ ступені:

Янушкевіч Вікторыя – навучэнка ДУА “Гальшанская гімназія імя Э. Корзуна” Ашмянскага раёна, настаўнік Корзун Яніна Іванаўна;

Цыбулька Яўгеній - навучэнец ДУА “Доцішская сярэдняя школа” Воранаўскага раёна, настаўнік Куплевіч Віталь Эдуардавіч;

Каспяровіч Ілля – навучэнка ДУА “Пагародненская сярэдняя школа” Воранаўскага раёна, настаўнік Ладыш Марта Андрэеўна;



дыпломам ІІІ ступені:

Статкевіч Вячаслаў - навучэнец ДУА “Гімназія №1 імя Я. Ф. Карскага г. Гродна”, настаўнік Бегларян Святлана Мікалаеўна;

Франкоўскі Віталій - навучэнец ДУА “Грынкаўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа”, настаўнік Барэль Сяргей Пятровіч;

Ціхановіч Жанна, Сарняк Юлія - навучэнцы ДУА “Эйгердаўскі дзіцячы сад-сярэдняя школа” Іўеўскага раёна;



у секцыі № 18 “Геаграфічнае краязнаўства Гарадзеншчыны” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Жыткевіч Аляксандр - навучэнец ДУА “Селявіцкая дзіцячы сад – сярэдняя школа” Слонімскага раёна, настаўнік Клёсаў Сяргей Кузьміч;



дыпломам ІІ ступені:

Сургай Валерый - навучэнец ДУА “Сярэдняя школа №3 г. Шчучына”, настаўнік Дубок Святлана Міхайлаўна;

Піваварчык Юлія – навучэнка ДУА “Сярэдняя школа № 32 г. Гродна”, настаўнік Занеўскі Сяргей Віктаравіч;

дыпломам ІІІ ступені:

Зайкоўскі Валерый - навучэнец ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Слоніма”, настаўнік Скіба Алена Аляксандраўна;

Багрым Дар’я, Палейчык Вікторыя - навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа №15 г. Ліды”, настаўнік Конан Люцыя Мечыславаўна;

Урбановіч Антон - навучэнец ДУА “Жупранская сярэдняя школа імя Ф.К. Багушэвіча” Ашманскага раёна, настаўнік Урбановіч Марына Казіміраўна;.

Мядзейша Аліна – навучэнка ДУА “Варнянскі дзіцячы сад – сярэдняя школа”, Астравецкага раёна, настаўнік Чайкоўская Аліна Віктараўна;

у секцыі № 19 “Турыстычная Гарадзеншчына” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Язерская Аляксандра - навучэнка ДУА “Парэцкая сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік Сінкевіч Таццяна Аляксандраўна;

Радзько Карына - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа № 8 г. Навагрудка”, настаўнік Каралько Яўгенія Пятроўна;

дыпломам ІІ ступені:

Петушок Андрэй - навучэнец ДУА “Скідзельская сярэдняя школа №1” Гродзенскага раёна , настаўнік Чаркес Наталля Іванаўна;

Петрушчык Рэната - навучэнка ДУА “Дзітвянская сярэдняя школа” Лідскага раёна, настаўнік Стасюлевіч Ірына Віктараўна;

дыпломам ІІІ ступені:

Чарняўская Кацярына - навучэнка ДУА “Лойкаўская сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік Храмлюк Марыя Іосіфаўна;

Ганчарэвіч Дар’я - навучэнка ДУА “Індурская сярэдняя школа”Гродзенскага раёна, настаўнік Волкаў Пётр Аляксандравіч;

Раманюк Майя - навучэнка ДУА “Шчорскаўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” Навагрудскага раёна, настаўнік Донь-Шынайка Алена Уладзіміраўна;

Сачыўка Маргарыта - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №22 Гродна”, настаўнік Емяльян Людміла Іванаўна;

у секцыі № 20 “Канфесійная гісторыя Гродзеншчыны” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Жак Караліна - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Бярозаўкі” Лідскага раёна, настаўнік Нікалайчык Валянціна Якаўлеўна;



дыпломам ІІ ступені:

Аляхновіч Вераніка, Жэгала Дзіяна - навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа №11 г. Ліды”, настаўнік Анашкевіч Наталля Мікалаеўна;

Купрэева Вікторыя, Саяпіна Карына - навучэнцы ДУА “Гімназія № 6 г.Гродна”, настаўнік Соркіна Іна Валер’еўна;

дыпломам ІІІ ступені:

Гмір Серафім - навучэнец ДУА “Алекшыцкая сярэдняя школа” Бераставіцкага раёна, настаўнік Румак Галіна Уладзіміраўна;

Кохна Антон - навучэнец ДУА “Капцёўская сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік – Анішчынка Людміла Валянцінаўна;

Каспер Наталля - навучэнка ДУА “Галавічпольскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” Шчучынскага раёна, настаўнік Астап Яніна Станіславаўна;



у секцыі № 21 “Гісторыя населеных пунктаў Гарадзеншчыны” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Кузьміцкі Аляксей, Щулепава Анастасія - навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа №3 г. Скідзеля” Гродзенскага раёна, настаўнікі Мех Людміла Аляксандраўна, Бялко Валянціна Анатольеўна;



дыпломам ІІ ступені:

Валюк Ульяна - навучэнка ДУА “Ханявіцкі дзіцячы сад – сярэдняя школа” Свіслацкага раёна, настаўнік Карпічэнка Ірына Аляксееўна;

Чарніцкая Маргарыта - навучэнка ДУА “Пескаўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа”, настаўнік Вялічка Рэгіна Станіславаўна;

дыпломам ІІІ ступені:

Брылевіч Людміла, Антанюк Марыя - навучэнцы ДУА “Ваўкавыскі раённы цэнтр турызму і краязнаўства дзяцей і моладзі”, настаўнік Станіслаўчык Г.І.;

Фесяк Уладзімір - навучэнец ДУА “Сярэдняя школа г. Дзятлава”, настаўнік Калодка Сяргей Яўгеньевіч;

Пракопік Аляксандр, Жук Дар’я - навучэнцы ДУА “Грынкаўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” Свіслацкага раёна, настаўнік Андрушка Ірына Іванаўна;

Грынкевіч Вікторыя - навучэнка ДУА “Лойкаўская сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік Храмлюк Марыя Іосіфаўна;

у секцыі № 22 “Нацыянальна-вызваленчы і грамадска-палітычны рух на Гарадзеншчыне” узнагароджаны

дыпломам І ступені :

Гардзейчык Мікіта - навучэнец ДУА “Гімназія №9 імя Ф.П. Кірычэнкі г. Гродна”, настаўнік Горная Марына Валіулаўна;

Малахвей Кацярына - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа № 32 г. Гродна”;

дыпломам ІІ ступені:

Сямашка Алёна - навучэнка ДУА “Астрынская сярэдняя школа імя Алаізы Пашкевіч (Цёткі)” Шчучынскага раёна, настаўнік – Скарынка Юлія Рамуальдаўна;

Лапыш Васілій - навучэнец ДУА “Гімназія № 6 г. Гродна”, настаўнік Карп Вольга Аляксандраўна;

дыпломам ІІІ ступені:

Майсейчык Аляксандра, Ярашэвіч Брыгіта - навучэнцы ДУА “Падароскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа” Ваўкавыскага раёна, настаўнік Місько Міхаіл Міхайлавіч;

Каўрук Вераніка - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №10 г. Слоніма”, настаўнік Барысік Галіна Уладзіміраўна;

у секцыі № 23 “Гродназнаўства” узнагароджаны

дыпломам І ступені

Уліда Даря - навучэнка ДУА “Гімназія №4 г. Гродна”, настаўнік Грамыка Вольга Георгіеўна;

Сандуленка Кацярына - навучэнка ДУА “Гімназія №5 г. Гродна”, настаўнік Някрэвіч Надзея Фамінічна;



дыпломам ІІ ступені:

Сцепаненка Аляксандр - навучэнец ДУА “Сярэдняя школа №8 г. Гродна”, настаўнік Бівойна Таццяна Анатольеўна;

Шыманоўская Марыя - навучэнка ДУА “Гімназія №10 г. Гродна”, настаўнік Бараноўскі Д.Н.;

Варанецкая Аляксандра - навучэнка ДУА “Гімназія №1 імя акадэміка Я.Ф. Карскага”, настаўнік Тарасюк Дзяніс Паўлавіч;



дыпломам ІІІ ступені:

Сярко Маргарыта - навучэнка ДУА “Путрышкаўская сярэдняя школа”, настаўнік Крывулька Аляксандр Валяр’янавіч;

Мартынчук Ганна - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №28 г. Гродна”, настаўнік Адаміна Святлана Міхайлаўна;

Сінкевіч Эвеліна - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №22 г. Гродна”, настаўнік Гурыновіч Вера Уладзіміраўна;

Маянскі Кірыл - навучэнец ДУА “Гімназія №6 г. Гродна”, настаўнік Соркіна Іна Валер’еўна;

Сухоцкі Ігар - навучэнец ДУА “Сярэдняя школа №35 імя Н.А. Волкава г. Гродна”, настаўнік Кавальчук Валянціна Міхайлаўна;



у секцыі № 24 “Традыцыйная культура Гарадзеншчыны ” узнагароджаны

дыпломам І ступені:

Болбат Алена - навучэнка ДУА “Навадворская сярэдняя школа” Свіслацкага раёна, настаўнік Грыцкевіч Галіна Міхайлаўна;

дыпломам ІІ ступені:

Нагуй Дар’я - навучэнка ДУА “Гімназія №1 г.Масты”, настаўнік Махамет Галіна Уладзіміраўна;



дыпломам ІІІ ступені:

Раўко Ірына - навучэнка ДУА “Парэцкая сярэдняя школа” Гродзенскага раёна, настаўнік Сідарук Лілія Мікалаеўна;

Хамбак Анастасія - навучэнка ДУА “Канюхоўскі навучальна-педагагічны комплекс яслі-сад – сярэдняя школа”, настаўнік Кажанеўская Алена Мікалаеўна;

у секцыі № 25 “Геральдыка і генеалогія” узнагароджаны

дыпломам І ступені:

Цыдзік Яна - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №19 г. Гродна”, настаўнік Цыдзік Таццяна Сяргееўна;

Бэкман Андрэй - навучэнец ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Масты”, настаўнік Бэкман Таццяна Міхайўлана;

дыпломам ІІ ступені:

Сілава Паліна - навучэнка ДУА “Гімназія №6 г. Гродна”, настаўнік Карп Вольга Аляксандраўна;

Сліжоў Алег - навучэнец ДУА “Гімназія №1 г. Ашмяны”, настаўнік Сліжова Ала Іванаўна;

Харытонаў Канстанцін - навучэнец ДУА “Гімназія г.Шчучына”, настаўнік Лісоўская Алёна Яўгеньеўна;



дыпломам ІІІ ступені:

Марозік Аляксандр - навучэнец ДУА “Ражанкаўскі дзіцячы сад-сярэдняя школа” Шчучынскага раёна, настаўнік Вінаград Канстанцін Іванавіч;

Пракопік Надзея - навучэнка ДУА “Грынкоўскі дзіцячы сад-сярэдняя школа” настаўнік Савоська М.А.;

Груздзеў Уладзіслаў - навучэнец ДУА “Гімназія №1 імя акадэміка Я.Ф. Карскага”, настаўнік Карнялюк Віталь Рыгоравіч;



у секцыі № 26 “Раслінны свет Гарадзеншчыны і экалагічныя даследаванні” узнагароджаны

дыпломам І ступені:

Сяргей Яна - навучэнка ДУА “Жупранская сярэдняя школа” Ашмянскага раёна, настаўнік Юхневіч Людміла Станіславаўна

Місцюкевіч Сняжана - навучэнка ДУА “Першамайская сярэдняя школа” Лідскага раёна, настаўнік Шульга Ала Мечыславаўна;

дыпломам ІІ ступені:

Валько Анастасія, Барташ Паліна - навучэнцы ДУА “Сярэдняя школа №8 г. Слоніма”, настаўнік Сімончык Наталля Паўлаўна;

Белава Павел - навучэнец ДУА “Поразаўская сярэдняя школа” Свіслацкага раёна, настаўнік Макарэвіч Наталля Мікалаеўна;

дыпломам ІІІ ступені:

Сідаркевіч Арсеній - навучэнец ДУА “Вялікабераставіцкая сярэдняя школа імя С. Прытыцкага”, настаўнік Жукава Натялля Віктараўна;

Лянец Лізавета - навучэнка ДУА “Гімназія №1 г. Гродна”

Чучва Вераніка - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №1 г. Скідзеля” Гродзенскага раёна, настаўнікі Крыніцкая Аксана Іванаўна, Чэпік Анатоль Сцяпанавіч;



у секцыі № 27 “Жывёльны свет Гарадзеншчыны і экалагічныя даследаванні” узнагароджаны

дыпломам І ступені:

Пяцэвіч Дзіяна, Пяцэвіч Карына - навучэнцы ДУА “Пацэвіцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа” Мастоўскага раёна, настаўнік Слуцкая Святлана Іванаўна;

Муртазіна Вікторыя - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №3 г. Скідзеля” Гродзенскага раёна, настаўнік Дзюрдзь Ірэна Пятроўна;

дыпломам ІІ ступені:

Скаскевіч Лізавета - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №5 г. Ваўкавыска”, настаўнік Горбік Юлія Валер’еўна;

Герус Кацярына - навучэнка ДУА “Гімназія №1 г. Дзятлава”, настаўнік Багдановіч Валянціна Генрыкаўна;

Кузьміцкая Паліна - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №1 г. Скідзеля” Гродзенскага раёна;

Лыскойць Наталля - навучэнка ДУА “Сярэдняя школа №3 г. Ашмяны”, настаўнік Гіруць Н.А.;

дыпломам ІІІ ступені:

Мікілевіч Раман, Шалкоўская Дзіяна - навучэнцы ДУА “Пагародненская сярэдняя школа” Воранаўскага раёна, настаўнік Вільчэўская Аляксандра Аляксандраўна;

Арыка Таццяна, Шэмет Кірыл - навучэнцы ДУА “Бакштаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”Іўеўскага раёна.

Дырэктар А.Ю.Лунін





База данных защищена авторским правом ©urok.shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка